Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekosolwentowy ploter atramentowy

Ekosolwentowy ploter atramentowy

Roland DG wprowadził na rynek nowy 64-calowy ekosolwentowy model ER-642 z serii DGXPRESS. Jak podaje producent, urządzenie łączy liczne funkcje zwiększające wydajność pracy. Nowe, większe głowice drukujące, które mogą wyrzucać drobniejsze krople atramentu o większej gęstości, a także nowo opracowana technologia szybkiej kontroli danych zapewniają, że ploter ER-642 wytwarza wysokiej jakości żywe kolory i jest wydajny, osiągając prędkość ponad 46,8 m2/h w trybie 900 × 600 dpi dla druku PVC i 76,1 m2/h w trybie 600 × 1200 dpi dla druku banerowego.

Ponadto nowo zaprojektowany przez japońską firmę, regulowany system nawijania umożliwia użytkownikom automatyczne nawijanie wydrukowanego materiału i zarządzanie bezobsługową produkcją z maksymalną wydajnością. System zawiera wygodny, montowany z przodu wałek odbiorczy oraz zaawansowaną jednostką odbioru ze sterowaniem naciągu, które zapewnia optymalne podawanie i prowadzenie nośnika, oszczędzając czas przy jednoczesnym ułatwieniu uruchamiania dłuższych monitorowanych cykli produkcyjnych. Nawijarka zawiera moduł do cięcia arkuszy perforowanych, który oddziela materiały wzdłuż perforacji pomiędzy zadaniami drukowania. Inne udogodnienia to łatwiejsza wymiana nasadek, wycieraczek, środków do czyszczenia wycieraczek i innych elementów wokół głowicy drukującej – w starszych modelach czynności te wymagały wizyty personelu serwisowego.

Ploter ER-642 jest dostarczany z oprogramowaniem RIP VersaWorks 6 Professional, oferującym szereg funkcji do obsługi operacji wyjściowych. Jest również gotowy do pracy z aplikacją Roland DG Connect, zapewniając operatorom dostęp w czasie rzeczywistym do ważnych danych dotyczących zadań drukowania, a także ich firmy. Dane na żądanie umożliwiają zapisywanie przebiegów druku i zmianę struktury ich przebiegów w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

„Projektując model ER-642 dążyliśmy do osiągnięcia równowagi między jakością obrazu a szybkością przez połączenie kontroli wyrzutu kropli z głowicy drukującej, składu atramentu i mechanizmów drukujących, w efekcie urządzenie umożliwia tworzenie pięknych grafik o żywych barwach, neutralnych szarościach i płynnych przejściach tonalnych, nawet podczas szybkiej produkcji. Model ten pozwala ponadto osiągnąć użytkownikom efektywność kosztową. Oprócz doskonałego produktu zapewniamy wszystko, co jest potrzebne, aby odnieść sukces w branży poligraficznej, w tym atramenty, procesor RIP, profile nośników, instrukcje i łatwość konserwacji, a wszystko to za przystępną cenę” – powiedział Tony Miller, prezes działu Global Sales and Marketing w Roland DG.

Linia urządzeń DGXPRESS jest dostępna od marca 2023 r.; początkowo zawierała dwa modele z atramentem UV, teraz została poszerzona o model ekosolwentowy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.