Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Epson nagrodzony certyfikatem Eko Paszport

Epson nagrodzony certyfikatem Eko Paszport

Atramenty i drukarki firmy Epson otrzymały Eko Paszport - certyfikat przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Oeko-Tex. Oeko-Tex Eko Paszport jest uznanym międzynarodowym certyfikatem, potwierdzającym bezpieczeństwo oraz przyjazny dla środowiska proces produkcji, przyznawanym firmom wykorzystującym w procesie produkcji tekstyliów chemikalia i czynniki chemiczne (wybielacze, ulepszacze, tusze, środki wykańczalnicze oraz detergenty).

Przyznanie certyfikatu Eko Paszport przez Oeko-Tex poprzedzane jest przeprowadzeniem wszechstronnych testów pod kątem substancji szkodliwych w tekstyliach oraz akcesoriach związanych z ich produkcją, opartych na szerokim zakresie kryteriów i standardów bezpieczeństwa.

Eko Paszport od Oeko-Tex gwarantuje użytkownikom i klientom certyfikowanych drukarek atramentowych Epson wysoki standard przyjazności dla środowiska oraz brak szkodliwych substancji wykorzystywanych w trakcie ich pracy.

Opatrzone certyfikatem produkty to: atrament Ultrachrome DS przeznaczony dla drukarek sublimacyjnych SureColor z serii SC-F6000, SC-F6200, SC-F7000, SC-F7100, SC-F7200 i SC-F9200; atrament Ultrachrome DG oraz preparaty pomocnicze do przygotowania tkanin dla drukarki w modelu SureColor SC-F2000, przeznaczonej do drukowania bezpośrednio na odzieży.

“W Epson jesteśmy dumni z nagrodzenia nas certyfikatem Eco Passport od Oeko-Tex. Epson konsekwentnie działa na rzecz rozwoju zrównoważonego społeczeństwa poprzez zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko produktów i usług. Uzyskanie certyfikacji Eko Paszport udowodnia naszym klientom, że wyroby tekstylne marki Epson spełniają międzynarodowe standardy bezpieczeństwa” – skomentował Tomasz Kuciński Senior Account Manager - LFP w Epson. „Troska o środowisko naturalne jest w centrum zainteresowania Epson. Jednym z elementów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju jest opracowanie Wizji Środowiskowej 2050, zgodnie z którą do roku Epson ograniczy o 90% emisję CO2 związaną z usługami i produktami marki w całym cyklu ich życia. Epson poczynił istotne kroki związane z ograniczeniem wpływu produktów i procesu ich wytwarzania na środowisko” – dodał Tomasz Kuciński.

Firma Epson, która oferuje asortyment drukarek atramentowych, wyposażonych w wyjątkową technologię Micro Piezo, promuje digitalizację druku na tekstyliach i odzieży. Drukarki sublimacyjne, drukarki do drukowania bezpośrednio na odzieży oraz cyfrowe drukarki atramentowe do drukowania na tekstyliach marki Epson umożliwiają wierne odwzorowanie kolorów na tych materiałach, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku analogowego procesu drukowania. Są też w stanie odzwierciedlić najbardziej skomplikowane wzory, aż po najdrobniejsze detale - przy jednoczesnym skróceniu procesu drukowania.

Epson ustanowił jednolite zasady w zakresie zapewnienia jakości i zarządzania bezpieczeństwem produktu – aby zagwarantować klientom z całego świata najwyższą jakość swoich wyrobów. Wymogi przedsiębiorstwa w zakresie bezpieczeństwa produktów i ochrony środowiska są określone przez Epson Quality Standard (EQS) – kompleksowy zbiór jednolitych norm, wprowadzony w całej Grupie Epson. EQS mówi też o niezależnych kontrolach, które firma wprowadza na szeroką skalę po to, aby spełnić wymogi prawne i regulacyjne, obowiązujące w każdym z krajów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.