Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Etiflex rozszerza możliwości dzięki technologii atramentowej

Etiflex rozszerza możliwości dzięki technologii atramentowej

Od lewej: Michał Kuczkowski (Xeikon) oraz Piotr Smoliński, Karol Kuligowski i Przemysław Wagner (wszyscy trzej Etiflex)

Drukarnia Etiflex z Poznania w ostatnim czasie zainwestowała w drukarkę atramentową UV marki Xeikon, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność zakładu, odpowiedzieć na silny wzrost popytu na wysokiej jakości etykiety cyfrowe oraz wejść na nowe rynki. Wśród głównych powodów, dla których wybrano model PX3000, kierownictwo firmy podało doskonałe wyniki testów i możliwość drukowania bieli o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

Współwłaścicielami firmy są Karol Kuligowski, Piotr Smoliński i Przemysław Wagner. Ten ostatni, pełniący funkcję dyrektora produkcji, mówi: „Poszukując drukarki atramentowej UV, rozmawialiśmy z kilkoma firmami oferującymi tego typu urządzenia, ale dopiero podczas naszych spotkań z firmą Xeikon poczuliśmy, że nasze potrzeby i wymagania zostały potraktowane priorytetowo. Podejście specjalistów tego producenta na każdym etapie rozmów utwierdziło nas w przekonaniu, że ich oferta jest dokładnie tym, czego szukaliśmy”. Nie bez znaczenia była także wizyta zespołu Etiflex w centrali Xeikon w belgijskim Lier, gdzie odbyły się bardzo szczegółowe testy na maszynie PX3000. Doskonałe wyniki druku (zarówno pod względem jakości, jak i wydajności – prędkość druku to 50 m/min) oraz elastyczne podejście w konstruowaniu oferty inwestycji okazały się kluczowe dla jej finalizacji.

„Wybraliśmy maszynę o szerokości druku 330 mm, ponieważ pomaga nam ona optymalizować wykorzystanie surowców, adekwatnie do potrzeb naszych zleceń. Nasze urządzenie drukuje w pięciu kolorach – CMYK i białym – i pozwoliło nam znacznie rozszerzyć gamę podłoży, które możemy zaoferować. Dzięki PX3000 możemy realizować zamówienia na cyfrowy druk etykiet dla segmentów, które wcześniej nie były dla nas dostępne – teraz współpracujemy także z browarami rzemieślniczymi, producentami soków i innych napojów, pozyskaliśmy również kolejnych klientów z branży motoryzacyjnej, a także firmy z nowych dla nas rynków, np. kosmetycznego. Ponadto maszyna została skonfigurowana tak, abyśmy mogli oferować druk hybrydowy lub dodawać personalizację i elementy zmienne do wstępnie wydrukowanych obrazów i tekstu” – dodaje Piotr Smoliński, dyrektor ds. fleksografii w firmie Etiflex.

Z kolei stojący na czele działu sprzedaży Karol Kuligowski podkreśla, że inwestycja miała istotny wpływ na optymalizację kosztów produkcji i możliwość oferowania klientom atrakcyjniejszych warunków przy zachowaniu wysokiej jakości prac. „Jednocześnie znacząco zwiększyliśmy moce produkcyjne, co przekłada się na krótsze terminy dostaw. Co więcej, dzięki nowej maszynie udało nam się pozyskać znaczną liczbę nowych klientów, którzy potrzebują etykiet drukowanych na foliach i innych przezroczystych podłożach. Szczególnie cenią sobie biały atrament o dużym pokryciu, który zapewnia optymalne wyniki drukowania” – mówi specjalista.

Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży w firmie Xeikon, podsumowuje: „Wyniki osiągnięte przez Etiflex, w tym wyprodukowane przez nich ilości wydruków, dokładnie pokrywają się z planem, który firma opracowała w okresie przedsprzedażowym. Xeikon PX3000 to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, co oznacza, że poznańska drukarnia może teraz realizować zamówienia, które do niedawna byłyby wykonywane przy użyciu konwencjonalnej maszyny. Korzystając z możliwości uszlachetniania inline, Etiflex do produkowanych etykiet dodaje również większą wartość, na przykład atrakcyjne efekty dotykowe”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.