Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby do druku na metalu

Farby do druku na metalu

Firma Zeller+Gmelin, dostawca farb drukarskich, poszerzył swoją ofertę do druku na metalu, wprowadzając na rynek serię farb MetalDry O30. Działają one na bazie alkidowej i zastępują markę Eurapid O3.

Nowa seria atramentów schnie również w sposób konwencjonalny i została zaprojektowana tak, aby wymagała niskiej temperatury suszenia. Jest to szczególnie korzystne z ekologicznego punktu widzenia, bowiem pozwala oszczędzać energię.

Do cech szczególnych serii MetalDry O30 należy wysoka gęstość farb oraz bardzo dobre właściwości połysku. Seria obejmuje kolory procesowe i monopigmentowe kolory bazowe i jest dostępna w odcieniach Pantone oraz w różnych rodzajach bieli kryjącej. W porównaniu z poprzednią serią znacznie poprawiono odporność na zarysowania. W połączeniu ze specjalnym dodatkiem można uzyskać tzw. wyroby nielakierowe (np. longcapy).

Podczas opracowywania nowej serii farb producent wziął pod uwagę aktualne wymagania prawne. Jednocześnie seria ta stanowi początek nowej rodziny produktów firmy Zeller+Gmelin, która w nazwie zawiera słowo „Metal”. „Nazwa MetalDry odnosi się do procesu suszenia termicznego, dla którego ten produkt został specjalnie opracowany. Samo słowo Metal stanowi zrozumiałe na całym świecie odniesienie do obszaru zastosowania” – wyjaśnia Michael Rakoci, kierownik produktu w segmencie Metal Decoration.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.