Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby do druku opakowań żywności od hubergroup

Farby do druku opakowań żywności od hubergroup

Firma hubergroup rozszerza swój asortyment produktów przeznaczonych dla offsetu arkuszowego Cradle to Cradle (C2C), wprowadzając na rynek farby do druku opakowań produktów spożywczych w srebrnym standardzie C2C. Produkty będą sprzedawane pod nazwą hubergroup Eco-Offset Inks Premium Plus i posiadają srebrny status Cradle to Cradle.

Farby Eco-Offset Inks Premium Plus dołączą do oferowanych od maja 2017 farb offsetowych certyfikowanych w brązowym standardzie C2C. Certyfikat Cradle-to-Cradle ocenia bezpieczeństwo produktu dla środowiska i człowieka. Produkty objęte tym certyfikatem to farby i lakiery o niskiej migracji oraz niskim zapachu własnym, przeznaczone do druku opakowań do żywności oraz zabawek w konwencjonalnym offsecie arkuszowym. W ramach procesu certyfikacji producent oceniany jest pod kątem wewnętrznego i neutralnego dla środowiska zarządzania energią i zasobami wodnymi, gospodarowania odpadami a także podejściem do społecznej odpowiedzialności.

Bernd Groh, Head of Product Management commercial Sheetfed Europe, hubergroup: „Safety first (bezpieczeństwo przede wszystkim) to motto hubergroup w zakresie farb do opakowań artykułów spożywczych. Opakowania żywności wykonane naszymi farbami o niskiej migracji spełniają wszystkie wymogi prawne a tym samym wymagania właścicieli marek. Nie zachodzi migracja nie oznaczonych toksykologicznie substancji na zapakowany produkt. Farby i lakiery MGA odznaczone są srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle. Tym samym hubergroup rozszerza hasło Safety first także w odniesieniu na środowisko naturalne. Farba drukarska staje się nie tylko produktem funkcjonalnym, pozwalającym na produkcję bezpiecznych opakowań ale również pozwala temu opakowaniu na bycie cennym surowcem w procesie cyrkulacji biologicznej i technicznej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.