Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby offsetowe o niskim stopniu migracji do druku zwojowego

Farby offsetowe o niskim stopniu migracji do druku zwojowego

Producent farb drukarskich, firma hubergroup Print Solutions, wprowadza na rynek offsetowe farby nie zawierające olejów mineralnych, przeznaczone do zwojowego zadruku papierowych opakowań na żywność. Niski stopień migracji farb serii MGA Food News i MGA Evolution potwierdziły testy przeprowadzone z udziałem znanych właścicieli marek, drukarń i producentów papieru.

Opakowania papierowe stają się coraz bardziej popularne w sektorze spożywczym ze względu na ich dobrą przetwarzalność. Teraz na tym trendzie mogą skorzystać również drukarnie zwojowe, dzięki pierwszym farbom coldsetowym i heatsetowym do zadruku papierowych opakowań spożywczych od hubergroup. Podczas gdy drukarnie mogą w ten sposób uruchomić kolejny segment produkcji, przemysł spożywczy otrzymuje nową szansę na projektowanie zrównoważonych opakowań papierowych w barwny i kreatywny sposób.

Dotychczas farby offsetowe o niskiej migracji mogły być stosowane jedynie w offsetowym druku arkuszowym. Drogę do wprowadzenia tej innowacji w druku zwojowym utorował nowy system spoiw opracowany przez hubergroup. „Kluczem do sukcesu w pracach nad pierwszymi farbami offsetowymi do druku zwojowego, odznaczających się niską migracją i niskim zapachu własnym, było połączenie specjalnego spoiwa oraz starannego doboru surowców i metod produkcji. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi ekspertami od offsetu arkuszowego, którzy od wielu lat opracowują farby do opakowań żywności. Oprócz dogłębnych badań laboratoryjnych wprowadzenie ich na rynek poprzedziła seria testów we współpracy ze znanymi właścicielami marek, drukarniami i producentem papieru specjalnego Drewsen” – mówi Thomas Stumpf, dyrektor działu offsetu zwojowego w hubergroup

Dzięki nowym farbom drukarskim po raz pierwszy możliwe jest produkowanie w dużych ilościach opakowań papierowych spełniających wymogi żywnościowe przy użyciu druku czterobarwnego w technice offsetu zwojowego. Producenci żywności mogą teraz realizować, nawet w niewielkich nakładach, opakowania uwzględniające zmiany graficzne (treści sezonowe lub regionalne).

Zarówno seria MGA Food News (coldset), jak i seria MGA Evolution (heatset) znajdą zastosowanie w produkcji opakowań na pieczywo, fast foody oraz produkty delikatesowe, a także w produkcji wszystkich innych opakowań papierowych dla sektora spożywczego. Drukarnie mogą stosować nowe farby na wszystkich dostępnych na rynku maszynach coldsetowych lub heatsetowych, a podczas wdrażania będą wspierane przez zespół serwisowy hubergroup. Obie serie farb będą początkowo dostępne w Europie i Azji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.