Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Grupa KK powiększyła park technologiczny

Grupa KK powiększyła park technologiczny

Od lewej: Tomasz Kochanowski i Arkadiusz Bernat (obaj Grupa KK)

Drukarnia Grupa KK z Radomia, która w ubiegłym roku świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku poligraficznym, zainstalowała maszynę drukującą Durst Tau 330 RSC E. Urządzenie dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Grupa KK, założona w 1992 r. przez dwóch braci – Tomasza i Jacka Kochanowskich – początkowo działała jako niewielkie studio graficzno-projektowe. Jednak z czasem, wraz ze wzrostem liczby zleceń, przekształciła się w drukarnię. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i rosnącymi potrzebami klientów bracia do portfolio usług z zakresu poligrafii reklamowej dołączyli zadruk tekstyliów oraz opakowania zbiorcze i produktowe, które z biegiem czasu stały się niezwykle ważną jego częścią. W ostatnich latach zakres usług firmy poszerzył się także o zadruk etykiet samoprzylepnych – ten istotny segment rynku Grupa KK potraktowała jako element dywersyfikacji biznesu i zwiększenie atrakcyjności marki w oczach klientów. Tym samym konieczne stało się wzbogacenie parku maszynowego o urządzenie spełniające wymagania współczesnego rynku etykiet – chodziło głównie o możliwość realizacji na żądanie niewielkich i spersonalizowanych nakładów.

Jak podkreślają bracia Kochanowscy, decyzja o wyborze marki i modelu maszyny została podjęta szybko i jednogłośnie, i nie przyniosła zawodu. Maszyny drukujące Durst oparte na platformie RSC mogą zostać wyposażone w biel o wysokim kryciu oraz kolory dodatkowe zgodne w 95% z paletą Pantone. Jak zapewnia producent, model Tau 330 RSC E łączy najwyższą w swojej klasie jakość druku z zaletami ekonomicznej inwestycji – zapewnia maksymalną redukcję ilości zużycia atramentu oraz energii przy minimalnej ilości odpadów produkcyjnych, odznacza się także łatwą obsługą. Ponadto urządzenie jest skalowalne, pozwala na rozbudowę wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.

Arkadiusz Bernat, specjalista ds. NT, obsługujący na co dzień maszynę Durst w radomskim zakładzie, mówi: „Firma LFP Industrial Solutions szybko i bezproblemowo przeprowadziła zarówno instalację maszyny, jak i szkolenie dotyczące jej obsługi. Przez kilkanaście lat obsługiwałem zupełnie inną technologię druku, jednak przejście na stronę cyfrową przyszło mi niezwykle łatwo. Maszyna Durst jest bardzo intuicyjna i pozwala łatwo obsługiwać nawet najbardziej wymagające zlecenia”. Tomasz Kochanowski dodaje: „Dotąd specjalizowaliśmy się w produkcji opakowań, obecnie możemy już poszczycić się znaczącymi sukcesami w obszarze druku etykiet. Oprócz oferowania swoim klientom najwyższej jakości, stawiamy także na ekologię, co doceniają nasi zleceniodawcy. Wszystkie etykiety projektujemy zgodnie z zasadą eco design i wytwarzamy przy użyciu ograniczonej ilości surowców, wyłącznie certyfikowanych. Dzięki postawieniu na technologię Durst, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość i rozwijać portfolio. Dzięki powiększeniu parku technologicznego jesteśmy w stanie oferować kompleksowe, a zarazem skonsolidowane usługi, co ma istotne znaczenie dla wszystkich klientów końcowych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.