Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg ulepsza system Prinect 2020
Anna Dudkiewicz
01.10.2019 14:16
Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) wprowadziła nowe funkcje częściowo oparte na chmurze do swojego systemu zarządzania drukarnią Prinect. Mają one ułatwić i zoptymalizować automatyczne planowanie prac i zwiększyć rolę systemu w procesie digitalizacji drukarń.
Podczas planowania cyfrowego uwzględnia się zespół elementów, takich jak podłoża czy kolory specjalne; są one następnie przekazywane bezpośrednio do Prinect Press Center (centrum zarządzania maszyną), przez co zmniejsza się liczba wymaganych procedur dotyczących czynności operatora. Nie musi on już wybierać prac z kolejki i ustawiać maszyny, co wpływa też na liczbę ewentualnych błędów. Rozszerzono koncepcję „Push-to-Stop” dla procesów introligatorskich – odpowiednio skonfigurowane falcerki mogą wykonywać kilka zadań jedno po drugim, a status prac jest zgłaszany do systemu Prinect. Dodatkowo w sektorze produkcji opakowań możliwe jest uwzględnianie narzędzia tnącego jako kryterium optymalizacji planowania produkcji. Dzięki tej nowej funkcji to samo narzędzie nie jest kilkakrotnie instalowane, co znacznie poprawia wydajność i dostępność maszyny; można też układać kilka użytków na jednym arkuszu i na podstawie istniejącego narzędzia do wykrawania i kryteriów filtrowania tworzyć i zapisywać do późniejszego wykorzystania ich układy, co także wpływa na oszczędności kosztów i wzrost wydajności.
Kolejne ulepszenia to zintegrowanie Prinect Plate Pilot z ulepszoną wersją Prinect Scheduler (operatorzy nie muszą już sortować płyt drukarskich: wystarczy że ułożą je na wózkach we właściwej kolejności, a maszyna pobierze je automatycznie) oraz rozszerzenie funkcji wspomagających zarządzanie produkcją książek w twardej oprawie i innych bardziej skomplikowanych produktów (zautomatyzowany kalkulator kosztów oraz możliwość przekazania zadań do systemu produkcyjnego w celu automatycznego przetworzenia). Oparte o chmurę oprogramowanie Prinect SmartBI wspiera przeprowadzanie analiz biznesowych w oparciu o dane, które są generowane w drukarni (a które często są traktowane jako bezużyteczne). Prinect 2020 wzmacnia również współpracę międzyfirmową (np. Prinect Portal, służący do komunikacji online zarówno w obrębie firmy, jak i z klientami i dostawcami).
Prinect oferuje także całą serię nowych funkcji dla systemów projektowania CAD (m.in. możliwość ustawienia wszystkich części projektu opakowania na jednym rysunku, co ułatwia i przyspiesza proces projektowania). Dla bardziej złożonych opakowań lub systemów POS dostępna jest funkcja tworzenia instrukcji montażu, aby ułatwić budowanie lub konfigurowanie poszczególnych elementów. Użytkownicy Prinect zyskali także bezpośredni i stały dostęp z poziomu aplikacji do pomocy online (biblioteka dokumentacji oprogramowania i filmy instruktażowe).
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.