Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg ulepsza system Prinect 2020

Heidelberg ulepsza system Prinect 2020

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) wprowadziła nowe funkcje częściowo oparte na chmurze do swojego systemu zarządzania drukarnią Prinect. Mają one ułatwić i zoptymalizować automatyczne planowanie prac i zwiększyć rolę systemu w procesie digitalizacji drukarń.

Podczas planowania cyfrowego uwzględnia się zespół elementów, takich jak podłoża czy kolory specjalne; są one następnie przekazywane bezpośrednio do Prinect Press Center (centrum zarządzania maszyną), przez co zmniejsza się liczba wymaganych procedur dotyczących czynności operatora. Nie musi on już wybierać prac z kolejki i ustawiać maszyny, co wpływa też na liczbę ewentualnych błędów. Rozszerzono koncepcję „Push-to-Stop” dla procesów introligatorskich – odpowiednio skonfigurowane falcerki mogą wykonywać kilka zadań jedno po drugim, a status prac jest zgłaszany do systemu Prinect. Dodatkowo w sektorze produkcji opakowań możliwe jest uwzględnianie narzędzia tnącego jako kryterium optymalizacji planowania produkcji. Dzięki tej nowej funkcji to samo narzędzie nie jest kilkakrotnie instalowane, co znacznie poprawia wydajność i dostępność maszyny; można też układać kilka użytków na jednym arkuszu i na podstawie istniejącego narzędzia do wykrawania i kryteriów filtrowania tworzyć i zapisywać do późniejszego wykorzystania ich układy, co także wpływa na oszczędności kosztów i wzrost wydajności.

Kolejne ulepszenia to zintegrowanie Prinect Plate Pilot z ulepszoną wersją Prinect Scheduler (operatorzy nie muszą już sortować płyt drukarskich: wystarczy że ułożą je na wózkach we właściwej kolejności, a maszyna pobierze je automatycznie) oraz rozszerzenie funkcji wspomagających zarządzanie produkcją książek w twardej oprawie i innych bardziej skomplikowanych produktów (zautomatyzowany kalkulator kosztów oraz możliwość przekazania zadań do systemu produkcyjnego w celu automatycznego przetworzenia). Oparte o chmurę oprogramowanie Prinect SmartBI wspiera przeprowadzanie analiz biznesowych w oparciu o dane, które są generowane w drukarni (a które często są traktowane jako bezużyteczne). Prinect 2020 wzmacnia również współpracę międzyfirmową (np. Prinect Portal, służący do komunikacji online zarówno w obrębie firmy, jak i z klientami i dostawcami).

Prinect oferuje także całą serię nowych funkcji dla systemów projektowania CAD (m.in. możliwość ustawienia wszystkich części projektu opakowania na jednym rysunku, co ułatwia i przyspiesza proces projektowania). Dla bardziej złożonych opakowań lub systemów POS dostępna jest funkcja tworzenia instrukcji montażu, aby ułatwić budowanie lub konfigurowanie poszczególnych elementów. Użytkownicy Prinect zyskali także bezpośredni i stały dostęp z poziomu aplikacji do pomocy online (biblioteka dokumentacji oprogramowania i filmy instruktażowe).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.