Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hurtownia dekoracji poszerza zasoby sprzętowe

Hurtownia dekoracji poszerza zasoby sprzętowe

Od lewej: Piotr Alwingier (Amagraf), Marcin Duszczyk (Happenings.pl) w koszulce zadrukowanej, wyciętej po obrysie oraz wygrzanej przez urządzenia dostarczone przez Amagraf oraz Łukasz Przybysz (Amagraf)

Firma Happenings.pl we własnym zakresie realizuje produkcję poligraficzną dzięki inwestycji w odpowiednie maszyny. Na dostawcę urządzeń pozwalających na taką działalność kilka lat temu wybrała Amagraf. Obecnie, w wyniku intensywnego rozwoju, firma podjęła decyzję o kolejnych zakupach i ponownie z prośbą o pomoc zwróciła się do tego dostawcy. Do maszyny drukującej Konica Minolta, multifinishera Duplo Docucutter 646iPro oraz lasera dołączyły zatem ploter Mutoh 1641SR, ploter tnący Summa D140R, trymer Neolt Easy Cut 210 do cięcia oraz prasa termotransferowa.

Firma rodzinna Happenings.pl jest hurtownią dekoracji, zajmującą się zaopatrzeniem klientów indywidualnych i hurtowych przede wszystkim w artykuły ślubne, florystyczne, urodzinowe, do domu i ogrodu, jak również dekoracje bożonarodzeniowe i wielkanocne. Jej oferta obejmuje obecnie setki produktów w kilku tysiącach wzorów. „Już na początku naszej działalności założyliśmy, że chcemy profesjonalnie wspierać naszych klientów w różnego rodzaju ważnych życiowych wydarzeniach, dlatego dbamy o to, by otrzymali od nas produkty najwyższej jakości, dobrane do ich potrzeb i możliwości budżetowych. Oferujemy im więc przy tym kompleksową obsługę w zakresie produkcji zaproszeń, poprzez gadżety im towarzyszące, na dekoracjach skończywszy. Nasze pierwsze maszyny, zakupione w firmie Amagraf, umożliwiały nam produkcję małoformatową. Ówczesna inwestycja dodała nam skrzydeł i umożliwiła dalszy rozwój. A ponieważ rynek zaproszeń i dekoracji nadal rośnie, musieliśmy pomyśleć o kolejnym kroku, wybraliśmy więc sprawdzonego dostawcę. Tym razem potrzebowaliśmy maszyn, które zapewnią nam możliwość zmiany niektórych procesów technologicznych, a w konsekwencji wprowadzenie do oferty nowych produktów. Nowe maszyny rozpoczęły u nas pracę niedawno, a obecnie skupiliśmy się na produkcji naklejek do kalendarzy adwentowych, a także personalizowanych bombek, które są tak ciekawe, że nawet nasza konkurencja zastanawia się, jak je robimy. A jest to możliwe właśnie dzięki nowym maszynom. Po wnikliwej analizie nie tylko w zakresie samego sprzętu, ale także jego opłacalności zdecydowaliśmy się na zakup kilku urządzeń, które umożliwiają nam obecnie realizację naszych nowych i kreatywnych pomysłów” – mówi Marcin Duszczyk, współwłaściciel firmy z Koszalina.

Ploter Mutoh XpertJet 1641 SR – wykorzystuje atramenty ekosolwentowe nowej generacji, realizując wydruki z wysoką rozdzielczością do długoterminowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Rolka o szerokości 160 cm pozwala na przyspieszenie realizacji wielu zleceń, a także zwiększa możliwości w zakresie obsługi większych plakatów czy bannerów. Urządzenie Summa D140R to z kolei ploter tnący. „Aby móc sprawnie realizować produkcję we własnym zakresie, potrzebowaliśmy całej linii, która pozwoliłaby nam stać się w pełni niezależnymi. Sama maszyna drukująca nie byłaby wystarczająca. Dlatego zdecydowaliśmy się również na ploter tnący, a także trymer oraz prasę termotransferową” – podkreśla Marcin Duszczyk.

Trymer Neolt Easy Cut 210 umożliwia przycinanie z dużą precyzją wydruków wielkoformatowych oraz sztywniejszych materiałów do 15 mm grubości. Jest przeznaczony do grubych materiałów (takich jak płyty piankowe, karton, forex), ale służy również do cięcia banerów.

Jak dodaje Marcin Duszczyk, firma planuje kolejną inwestycję, również w maszyny z oferty firmy Amagraf: „Dzięki posiadanym maszynom możemy oferować ciekawe, wartościowe produkty w rozsądnych cenach, co okazuje się skuteczną strategią, bo zlecają nam prace różni klienci – również ci oczekujący produktów z tzw. wyższej półki. Co więcej – intensyfikujemy naszą sprzedaż za granicą, głównie w Niemczech, we Francji i Włoszech. Obecnie niemal 50% naszych produktów dociera na te rynki i mamy nadzieję, że nasz rozwój w najbliższym czasie nie zwolni tempa”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.