Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Inkjetowe maszyny rolowe z Państwa Środka dostępne w Polsce

Inkjetowe maszyny rolowe z Państwa Środka dostępne w Polsce

Na polskim rynku dostępne są już rolowe inkjetowe maszyny monochromatyczne VegaPress w różnych konfiguracjach szerokości wstęgi, rozdzielczości i prędkości, produkowane przez Atexco. Są to modele wykonane z wysokiej jakości komponentów, oferujące również wysokojakościowe wydruki. Producent może się poszczycić ponad 200 instalacjami w Chinach.

Unikalnym elementem standardowej konfiguracji jest zainstalowany cutter w linii, dzięki czemu przy druku z roli na wyjściu otrzymujemy pocięte i skompletowane bloki kartek/stron. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, obsługiwane przez jednego operatora, dzięki czemu proces produkcji nie wymaga przestojów związanych z przekładaniem rolki na oddzielne urządzenia. Cutter poprzedzony jest modułem buforu, którego zadaniem jest przejmowanie nadmiaru papieru podczas druku w momencie, gdy cutter wysuwa pocięte bloki.

Maszyna drukuje z użyciem atramentu pigmentowego, a system suszenia oferuje efektywny kompromis pomiędzy skutecznym suszeniem a zużyciem energii. Wyposażona jest w sprawdzone i cenione głowice drukujące firmy Kyocera, intuicyjny serwer druku i RIP, które służą do wysyłania prac do kolejki druku.

Całość zoptymalizowana pod kątem kosztowym, ze względu na efektywną produkcję smart oraz wykonywaniu większości podzespołów bezpośrednio w fabryce.

Atexco (Hangzhou Honghua Digital Technology Stock Co. Ltd.) jest częścią grupy giełdowej Hangzhou Honghua Digital Technology. Produkuje maszyny cyfrowe do druku książek, druku na tekstyliach, tekturze falistej. Od ponad 25 lat koncentruje się na badaniach i rozwoju technologii druku cyfrowego. Jest to firma specjalizująca się w pracach badawczo-rozwojowych, produkcji oraz sprzedaży technologii i urządzeń do cyfrowego druku atramentowego, jak również atramentów do druku. Uzyskała 107 autoryzowanych patentów, w tym 19 patentów na wynalazki i 17 praw autorskich do oprogramowania. Ponadto dwukrotnie zdobyła drugą krajową (chińską) nagrodę za wynalazek naukowy i technologiczny, 8 pierwszych nagród na szczeblu prowincjonalnym i ministerialnym oraz przedstawiła wiele krajowych projektów w celu ustanowienia krajowego centrum badań technologii inżynierii druku cyfrowego.

Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją maszyn w zaawansowanej fabryce typu smart, w której maszyny są nie tylko składane, ale i produkowane są do nich poszczególne komponenty.

Rozwiązania Atexco są dostępne w portfolio maszyn cyfrowych firmy Digiprint. Wyłączny dystrybutor rozwiązań VegaPress w Polsce odpowiedzialny jest za sprzedaż, serwis i obsługę eksploatacyjną oraz zapewnia odpowiednie stany magazynowe na części i materiały do druku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.