Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Instalacja tysięcznego systemu Prinect

Instalacja tysięcznego systemu Prinect

Od lewej stoją: Dominik Schikfelder i Marco Böke – dyrektorzy zarządzający druckpartner oraz Alexander Schuster – członek zarządu Heidelberger Druckmaschinen

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG konsekwentnie rozwija swoją działalność dzięki oprogramowaniu Prinect Production Manager. Jak poinformowała, w ostatnim czasie zainstalowała już tysięczny system. Jubileuszowym użytkownikiem została drukarnia druckpartner z Essen, oferująca kompleksowe usługi klientom z branż przemysłowej i reklamowej.

Prinect Production Manager udostępniany jest w modelu subskrypcyjnym – dzięki temu użytkownicy płacą tylko za faktyczne wykorzystanie systemu, i nie muszą wcześniej kupować indywidualnych licencji. Opłata za użytkowanie rozliczana jest w okresach miesięcznych i obejmuje wszystkie funkcje oraz aktualizacje oprogramowania, co oznacza, że klienci zawsze mają dostęp do najnowszej wersji i funkcji, również tzw. gorącej linii i zdalnego wsparcia, oraz zapewnia osiągnięcie pełnej automatyzacji przepływu pracy i zwiększonej wydajności. Jak podaje Heidelberg, obecnie na podstawie tego rodzaju umów jest realizowana nawet połowa sprzedaży oprogramowania Prinect.

Firma druckpartner istnieje od 1975 r., obecnie zatrudnia ponad 130 osób. Decyzja o przejściu na Prinect Production Manager ma przyspieszyć i ulepszyć wszystkie aspekty obsługi klienta oraz znacznie zwiększyć integrację procesów w ramach operacji produkcyjnych. W zakładzie w Essen pracują maszyny Heidelberga, m.in. dwa systemy Speedmaster XL 106, co pomoże drukarni znacząco zwiększać produktywność w ramach koncepcji Push to Stop producenta i dzięki Prinect w pełni wykorzystywać możliwości Speedmastera. W dalszym etapie druckpartner zamierza usprawnić zarządzanie przepływem pracy w zakładzie przez połączenie istniejącego systemu MIS z Prinect; pozwoli to m.in. na automatyczne generowanie planów procesów dla produkcji, a w konsekwencji na wyższy poziom standaryzacji produkcji, a tym samym dalsze wspieranie produkcji typu Push to Stop.

„Nasi klienci korzystają z oferty, która odpowiada na ich potrzeby – płacą tylko za to, co jest niezbędne dla produktywnego działania firmy. Z kolei Heidelberg czerpie korzyści z cyklicznej sprzedaży w obszarze swojej podstawowej działalności, która koncentruje się na druku arkuszowym” – podkreśla Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg. Marco Böke, dyrektor zarządzający druckpartner, dodaje: „Pełen zakres funkcji w połączeniu z systemem płatności opartym na faktycznym zużyciu pomagają nam zwiększyć zdolność do innowacji, szczególnie w tych trudnych czasach. Z jednej strony koszty są niższe, gdy produkcja nie pracuje na pełnych obrotach, a z drugiej dostęp do najnowszych funkcji Prinect wzmacnia naszą pozycję rynkową w taki sposób, że możemy natychmiast dostosować się do wszelkich zmian i zaspokajać potrzeby klientów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.