Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Isimat drukuje za pomocą płyt Asahi

Isimat drukuje za pomocą płyt Asahi

Hybrydowa maszyna drukarska TH 9 w prasach sitodrukowych firmy ISIMAT jest wyposażona w dziewięć jednostek drukujących, które można wyposażyć w moduł sitodrukowy i fleksograficzny (np. z płytami Asahi), inLINE FOILING lub moduł powlekający

Producent maszyn do sitodruku, firma Isimat z siedzibą w Ellwangen, stosuje w swoich urządzeniach do sitodruku kolorowego na tubach, szkle i artykułach z tworzywa sztucznego wymywane wodą płyty drukarskie Asahi. Płyty te są wykorzystywane do zadrukowywania wszelkiego rodzaju wytłaczanych tub kosmetycznych. Pozwala to firmie ISIMAT uzyskać kolory i szczegółowość druku porównywalne do innych technologii drukarskich.

„Głównym powodem, dla którego postanowiliśmy zarekomendować płyty AWP naszym klientom, jest fakt, że pozwalają one wyeliminować efekt pęcznienia podczas wykorzystywania tuszów UV. Otrzymywane rezultaty są doskonałe, co cały czas potwierdzają opinie naszych klientów. Inne korzyści to wysoka jakość rejestracji płyt drukarskich Asahi AWP, jak również dobre przenoszenie tuszu i płynne rozświetlanie, które można osiągnąć przy bardzo drobnych punktach. Dodatkowo na tej samej płycie drukarskiej można łączyć kolory spotowe i obrazy wykonane sitodrukiem” – mówi Bernd Egetemeir, kierownik ds. produktów technicznych w ISIMAT.

Firma ISIMAT wykorzystuje płyty drukarskie Asahi w hybrydowej maszynie łączącej sitodruk oraz druk fleksograficzny. Obraz jest nanoszony drukiem fleksograficznym, natomiast teksturę tworzy się za pomocą sitodruku. Producent maszyn ceni sobie w płytach AWP ich wysoką trwałość, możliwą do uzyskania szczegółowość oraz jakość wydruku przy wielkości punktu poniżej 5%, a także ich dostępność. Jego zdaniem, wielu użytkowników zwraca coraz większą uwagę na przyjazną środowisku charakterystykę wymywanych wodą – czyli niewymagających używania rozpuszczalników – płyt Asahi AWP.

Jeszcze jednym zastosowaniem płyt Asahi w firmie ISIMAT jest połączenie druku z opatentowaną techniką dekoracyjną inLINE FOILING. Nowy proces zadruku folii pozwala na uzyskanie dekoracyjnych, metalizowanych i wielokolorowych efektów na okrągłych, owalnych i kwadratowych artykułach ze szkła i tworzywa sztucznego. Efekty dekoracyjne inLINE FOILING uzupełniają wydruki wykonywane metodą sitodruku i/lub druku fleksograficznego. Technologię inLINE FOILING można zaimplementować do wspólnego procesu maszynowego w technice sitodruku oraz fleksografii. W takim przypadku płyty Asahi są używane głównie do nadrukowywania. Pozwala to stosować szerszą gamę markowych opcji projektanckich, obejmujących metaliczne efekty dekoracyjne, w tym duże powierzchnie, teksty w kontrze i elementy metalizowane, które koloryzuje się niestandardowo poprzez nadrukowywanie.

Płyty drukarskie AWP firmy Asahi to wymywane wodą rozwiązanie do produkcji fleksograficznej. Technologia Pinning Technology for Clean Transfer wykorzystywana w płytach AWP pozwala na czyste przenoszenie tuszu i zapobiega jego nagromadzaniu na powierzchni płyty oraz na obrzeżach punktów siatki. Oznacza to zmniejszenie liczby wymaganych przerw na czyszczenie i skraca czas przestoju maszyn.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.