Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolekcja materiałów etykietowych do wina i mocnych alkoholi

Kolekcja materiałów etykietowych do wina i mocnych alkoholi

Firma UPM Raflatac ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej kolekcji materiałów do etykietowania win, napojów spirytusowych i napojów – Rêverie 3. Zawiera ona zestaw atrakcyjnych wizualnie etykiet wykonanych z materiałów pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC, materiałów pochodzących z recyklingu i innych kontrolowanych źródeł. Kolekcja łącząca zrównoważony rozwój i efektowny design powstała w wyniku współpracy producenta z pięcioma czołowymi hiszpańskimi projektantami.

„Projekty etykiet z kolekcji Rêverie 3 zostały stworzone dla wysokiej klasy win, alkoholi wysokoprocentowych, cydru musującego, piwa rzemieślniczego i napojów z sokiem pomidorowym, z doskonałym wykonaniem grafiki przy użyciu różnych technik druku zarządzanych przez Gráficas Varias” – powiedział Joss Ramel, kierownik ds. rozwiązań w zakresie opakowań dla Hiszpanii i Portugalii w UPM Raflatac.

Wybrano pięć materiałów etykietowych firmy UPM Raflatac:

• Biarritz WSA PCR-FSC (20% włókien pochodzących z recyklingu) – materiał opracowany z myślą o wysokiej jakości etykietach win i napojów spirytusowych; naturalna pigmentacja materiału podkreśla ekskluzywny wygląd etykiety. Estudio Series Nemo wykorzystało ten materiał do stworzenia projektu etykiety na butelkę musującego cydru.

Drops WSA PCR-FSC

• Drops WSA PCR-FSC (100% włókien pochodzących z recyklingu) – ten materiał etykietowy przeznaczony do etykietowania wysokiej jakości win i napojów spirytusowych ma zaakcentowaną nierówną, teksturowaną powierzchnię, łączącą efekt półprzezroczystości i zwiększoną wrażliwość dotykową, dzięki poddaniu go specjalnej obróbce papierowej. Estudio Maba wykorzystało ten materiał do stworzenia projektu etykiety na butelki z alkoholem spirytusowym.

• Fenix WSA PCR-FSC (40% włókien pochodzących z recyklingu) – opracowany z myślą o wysokiej jakości etykietach win i napojów spirytusowych, papier ten wykazuje minimalne zanieczyszczenia, co daje delikatną wskazówkę, że pochodzi z recyklingu. Estudio Puigdemont Roca wykorzystało ten materiał do stworzenia projektu etykiety na butelkę z sokiem pomidorowym.

Hipster WSA PCR-FSC

• Hipster WSA PCR-FSC (100% włókien pochodzących z recyklingu) – stworzony do wysokiej jakości etykiet na wino i napoje spirytusowe, ma ciepły i elegancki odcień bieli połączony z delikatną, nierówną, filcową powierzchnią, która umożliwia tworzenie etykiet o wyjątkowym charakterze. Estudio Calcco wykorzystało ten materiał do stworzenia projektu etykiety na butelkę wina.

• Vintage WSA PCR-FSC (30% włókien pochodzących z recyklingu) – ten materiał jest idealny do etykietowania win, napojów spirytusowych i napojów, gdzie pożądany jest autentyczny i rzemieślniczy wygląd, ponieważ ma kraftowy brązowy odcień. Bulldog Studio wykorzystało ten materiał do stworzenia projektu etykiety na butelkę piwa rzemieślniczego.

Eulalia Alcaraz, dyrektor biznesowy w firmie UPM Raflatac, podsumowuje: „Dzięki naszemu zrównoważonemu łańcuchowi dostaw jesteśmy w stanie zaoferować projektantom etykiety z certyfikatem FSC, które mają różny procent zawartości PCR, a jednocześnie spełniają wszelkie wymagania właścicieli marek. Rêverie 3 już na początku była wyjątkową serią ze względu na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, jednak projektantom udało się te materiały przenieść na jeszcze wyższy poziom. To tylko pokazuje, co można zrobić, gdy wysokiej jakości materiały są połączone z kreatywnością. Ta współpraca pokazała, że materiały z włókien pochodzących z recyklingu mogą konkurować z innymi etykietami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.