Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lakierowanie z metalicznym połyskiem

Lakierowanie z metalicznym połyskiem

Lakier MiraFoil firmy Henkel zapewnia zrównoważony rozwój i uzyskanie wartości dodanej niemieckiemu producentowi opakowań kartonowych z nadrukiem, topac GmbH. MiraFoil to przyjazny dla środowiska lakier UV, nadający efekt metalicznego połysku – korzystniejsza kosztowo alternatywa dla laminowania folią i hot stampingu. Lakier jest aplikowany inline, można go nakładać wybiórczo i zadrukowywać. Może być stosowany do papierów, kartonów lub plastików.

Doskonale nadaje się do tworzenia efektów metalicznych na opakowaniach kartonowych i giętkich, etykietach, w korespondencji seryjnej, w produkcji displayów POP, blistrów i innych produktach.
Firma topac z siedzibą w Gütersloh należy do firmy arvato AG, prowadzącej usługi dla Bertelsmanna AG. Pod koniec 2010 roku topac podjął próby z MiraFoil w linii we współpracy ze specjalistami Henkla. Obie firmy są partnerami od dawna. Od chwili założenia 27 lat temu topac opierał się na wiedzy firmy Henkel w zakresie klejów i lakierów, aby osiągnąć wspólny cel: powstawanie produktów końcowych, które spełniają najwyższe wymagania zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.
Obecnie MiraFoil sprawdza się w sitodruku rotacyjnym i na maszynach fleksograficznych tak samo dobrze jak standardowe lakiery UV, dając wspaniałe srebrne, złote i miedziane efekty na produkowanych opakowaniach. Wśród korzyści z zastosowania MiraFoil firma wymienia: redukcję procesów obróbki po druku, dostosowanie prędkości aplikacji lakieru do prędkości zadruku, wyeliminowanie niepożądanych efektów występujących przy laminacji folią i powstających w tym procesie odpadów, wyeliminowanie użycia farb do efektów specjalnych. Warstwa MiraFoil może być bardzo cienka, zużycie materiału jest ograniczone do rzeczywiście wymaganej objętości.

Fot. Opakowanie wyprodukowane przez topac

  • Obecnie 1 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 1/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.