Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Łatwiejsza produkcja gadżetów sportowych z ploterem DTF

Łatwiejsza produkcja gadżetów sportowych z ploterem DTF

Od lewej: Wojciech Górski (Polkos) i Radosław Koniec (BD-ART)

Firma BD-ART, specjalizująca się w produkowaniu gadżetów sportowych, w ostatnim czasie zainwestowała w zestaw urządzeń wykorzystujący technologię DTF (Direct To Film) – Xenons X3-602. To już drugie rozwiązanie tej marki dostarczone i zainstalowane przez firmę Polkos: w bydgoskim zakładzie pracuje już ploter UV Xenons X6090.

„Produkujemy bardzo dużo wszelkiego rodzaju gadżetów sportowych, i z czasem zaczęliśmy odczuwać brak narzędzi, które pozwalałyby nam pracować szybko i sprawnie, w dobrej jakości. Dlatego, mając bardzo dobre doświadczenia z ploterem UV od Xenons, oraz z jego dystrybutorem – firmą Polkos, postanowiliśmy powtórzyć naszą małą historię sukcesu. Wybór padł na system DTF, i po raz kolejny się nie zawiedliśmy. Instalacja przebiegła płynnie, a my zyskaliśmy możliwości, by znacznie szybciej, prościej i w lepszej jakości produkować wszelkiego rodzaju koszulki, czapeczki, worki i inne tego typu gadżety” – mówi Radosław Koniec, współwłaściciel BD-ART.

Xenons X3-602 to bardzo wydajna drukarka małoformatowa, pracująca w technologii DTF. Dzięki głowicom drukującym Epson i3200g o wysokiej rozdzielczości druku (720 × 2400 dpi) umożliwia wygodny i wydajny (26 m2/godz.) druk transferowy odzieży sportowej i modowej na zamówienie, lub innych personalizowanych tekstyliów. Urządzenie wykorzystuje tusze pigmentowe DTF CMYK + biały. Zestaw składa się z drukarki o szerokości zaydruku 600 mm, pieca grzewczego oraz systemu rozwijania folii i nawijania jej po całym procesie tworzenia detalu termotransferowego. Wydrukowany na folii projekt graficzny jest przenoszony z użyciem specjalnego proszku na docelową powierzchnię (np. koszulka, torba, czapka, buty czy piłka) i utrwalany za pomocą pieca. Uzyskane nadruki są bardzo trwałe i zachowują żywe kolory. Jak podkreśla dystrybutor, zestaw DTF jest wyposażony w stabilny system zasilania atramentem (w pojemniku z białym atramentem umieszczone jest specjalne mieszadło, a dodatkowo działa ciągła cyrkulacja atramentu, by zapobiec osadzaniu się pigmentu w układzie).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.