Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Małe drukarki Epsona dostępne dla użytkowników MAC-ów

Małe drukarki Epsona dostępne dla użytkowników MAC-ów

Użytkownicy komputerów z systemem operacyjnym MAC OS 7.6-9.2, MAC OS X dla procesorów Intel i PowerPC mogą już w pełni skorzystać z możliwości druku na 4-kolorowej, atramentowej drukarce Epson L100 czy wielofunkcyjnej Epson L200. Obydwa urządzenia należą do nowej serii wyposażonej w zintegrowany systemem stałego zasilania w atrament.

Epson L100 i L200 to niedrogie w zakupie i eksploatacji popularne urządzenia drukujące A4. Przeznaczone są dla drukujących duże ilości kolorowych dokumentów z elementami graficznymi, jak prace naukowe, referaty, wypracowania, prezentacje czy prace semestralne oraz faktury – czyli są znakomitym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, pracowników naukowych i niewielkich firm określanych mianem Home Office.
„Wprowadzając na polski rynek nasze najnowsze urządzenia z rewolucyjnym systemem dużych pojemników i stałym zasilaniem w atrament – by nie wprowadzać opóźnień – zdecydowaliśmy, że pierwsze i urządzenia z tej serii trafiły na polski rynek wyposażone w oprogramowanie do współpracy tylko z systemem Windows” – mówi Tomasz Chojecki, Dealer Account w polskim oddziale Epson. – „Udostępniamy teraz bezpłatne sterowniki i oprogramowanie obsługujące drukowanie dla systemu MAC OS, którego użytkownicy stanowią stale powiększającą się społeczność w Polsce”.
4000 wydrukowanych czarno-białych stron A4 i ok. 6500 stron w kolorze bez wymiany pojemnika z atramentem to możliwości nowych, popularnych atramentowych urządzeń drukujących Epson L100 i Epson L200. L100 to tylko drukarka, a L200 to urządzenie wielofunkcyjne, czyli drukarka, skaner i kopiarka. W komplecie są trzy butelki czarnego tuszu, co pozwala na wydruk 12 tys. stron czarno białych bez konieczności kupowania atramentu.
Tak dużą liczbę stron i na dodatek tanio można wydrukować dzięki nowej konstrukcji urządzeń. Epson, jako pierwszy i dotychczas jedyny producent drukarek – wyposażył je w duże (70 ml), zewnętrzne pojemniki z atramentem. Uzupełnianie atramentu, dla każdego koloru oddzielnie, jest bardzo proste – całą zawartość buteleczki (kosztuje ok. 40 zł) wlewamy do pustego pojemnika, zamykamy go korkiem i już … jedyne, na co trzeba uważać, to aby nie pomylić kolorów i wlewać je do odpowiednich pojemników – są wyraźnie oznaczone. W komplecie z drukarką – L100 i L200 – użytkownik otrzymuje dwie dodatkowe buteleczki z czarnym atramentem, co dodatkowo znacznie obniża koszty druku.
Drukarka (w obydwu modelach) ma głowicę Epson MicroPiezo drukującą zmiennej wielkości kroplami atramentów o minimalnej wielkości 4 pikolitry (ludzkie oko zauważa krople dopiero, gdy są większe od 6 pikolitrów). Dzięki temu druk odbywa się z maks. rozdzielczością 5760×1440 dpi, co daje doskonałej jakości kolorowe wydruki grafiki i tekstu – lepsze niż z drukarki laserowej, jak zapewnia producent. W modelu L200 skaner pracuje w rozdzielczości 600×1200.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.