Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Masterpress znacząco zwiększa moce produkcyjne

Masterpress znacząco zwiększa moce produkcyjne

Masterpress – producent wysokiej jakości etykiet i drukowanych opakowań ozdobnych – zwiększa możliwości wytwórcze o około 16 mln m2 rocznie dzięki inwestycji w dwie nowe hybrydowe maszyny do zadruku etykiet termokurczliwych. Zostaną one uruchomione w styczniu 2024 r. i zwiększą moce produkcyjne białostockiego zakładu o 40%. Inwestycja jest elementem strategii zakładającej rozwój firmy i sprawną obsługę coraz bardziej wymagających klientów oraz ekspansję na nowe rynki europejskie (mowa zwłaszcza o Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu).

Masterpress istnieje od 1996 r. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w całym sektorze etykiet termokurczliwych: produkcję etykiet typu sleeve, etykiet samoprzylepnych, usługi aplikacji etykiet, a także produkcję, sprzedaż, instalację i serwis pełnych linii do aplikacji etykiet typu shrink-sleeve.

Dwie nowe hybrydowe maszyny – jedna wyposażona w 12, druga w 14 stacji drukujących – mogą przetwarzać różne materiały i lakiery w ramach jednego cyklu, umożliwiając druk fleksograficzny UV, druk wypukły i alfabetem Braille’a, a także perforację wstęgi. Rozszerza to zakres kreatywnych, kolorowych i funkcjonalnych efektów dostępnych dla klientów białostockiej firmy. Ponadto nowe maszyny zwiększają możliwości Masterpress w zakresie oferowania bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań do druku etykiet termokurczliwych, obejmujących takie funkcje jak energooszczędne suszenie UV LED i przyszłościową możliwość drukowania na foliach o grubości nawet 12 mikronów (bardziej efektywne wykorzystanie surowców).

Łącząc różne technologie druku, Masterpress może osiągnąć pożądaną jakość druku i atrakcyjny wygląd etykiet, co pozwala na obsługę różnych branż, w tym win i alkoholi wysokoprocentowych, napojów, środków czystości i higieny osobistej, nabiału, odżywek dla sportowców i produktów herbacianych.

„Od samego początku działalności staramy się ściśle współpracować z naszymi klientami, dostarczając im dostosowane do potrzeb, kreatywne i funkcjonalne rozwiązania w zakresie drukowanych opakowań ozdobnych, które pomagają ich produktom wyróżnić się na półce. Dziś koncentrujemy się na realizacji naszej długoterminowej wizji wzrostu organicznego. Chcemy to osiągnąć poprzez dostarczanie kreatywnych, niezawodnych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie dekoracyjnych opakowań z nadrukiem, ulepszanie naszych produktów i procesów oraz oferowanie wartości dodanej naszym klientom w Europie. Patrząc w przyszłość, naszą długoterminową, ambitną wizją jest ustanowienie i rozszerzenie fizycznej obecności produktów Masterpress na rynkach europejskich. Według prognoz rynek rękawów termokurczliwych będzie rósł o 5–7% rocznie, a naszym celem jest podwojenie przychodów firmy w ciągu najbliższych 5–10 lat” – powiedział Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress.

Strategia inwestycyjna i rozwojowa firmy obejmuje również zatrudnienie dyrektora sprzedaży – Erwanna Paugama, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży etykiet shrink-sleeve.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.