Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Maszyna fleksograficzna dla rynku opakowań

Maszyna fleksograficzna dla rynku opakowań

Firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację maszyn fleksograficznych XD Pro CI, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach rynku just-in-time w zakresie produkcji opakowań giętkich. Jak podaje producent, nowe rozwiązanie oferuje ekonomiczny druk w jakości premium na podłożach o szerokości 1000–1400 mm przy zastosowaniu atramentów rozpuszczalnikowych i wodnych, z prędkością do 500 m/min.

XD Pro można skonfigurować z ośmioma lub dziesięcioma zespołami drukującymi. Dodatkowe jednostki umożliwiają powlekanie, laminowanie lub lakierowanie. Wszystkie procesy są wykonywane w jednym przejściu.

Typowe podłoża drukowe dla nowej maszyny fleksograficznej CI to folie, materiały oddychające, rozciągliwe, termokurczliwe, laminaty oraz papier (przy czym mowa o różnych wysokościach nakładu – od 330 do 850 mm). Dzięki modułowej budowie maszyny możliwa jest jej konfiguracja zgodna z potrzebami klienta, co gwarantuje dobry stosunek ceny do wydajności.

„Trend dotyczący recyklingu opakowań przybiera na sile, w tej chwili główny nacisk kładziony jest na projektowanie i produkcję oryginalnych opakowań w bardziej zrównoważony sposób, z cieńszych i łatwiejszych do recyklingu materiałów. Urządzenie XD Pro rozszerza nasze portfolio w obszarze oferty dla rynku opakowań giętkich. Jesteśmy przekonani, że oferuje wszystko, czego potrzebują drukarnie, aby sprostać wielu wyzwaniom rynku” – mówi Christoph Müller, CEO segmentu Digital & Webfed firmy Koenig & Bauer.

Oliver Baar, Director Product Management Commercial w firmie Koenig & Bauer Digital & Webfed, dodaje: „XD Pro łączy w sobie prawie 50 lat doświadczenia na włoskim rynku fleksograficznym z zaawansowaną niemiecką inżynierią. Jest jednym z najlepszych rozwiązań w swojej klasie i oferuje klientom bardzo dobry stosunek jakości do ceny, zapewniając niezawodność, płynność procesów i wszechstronność zgodną z najnowszym stanem techniki. Jest to maszyna spełniająca wymagania rynku just-in-time w zakresie większej elastyczności produkcji małych nakładów. XD Pro charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją z łatwym dostępem do zespołów drukujących i zaawansowanymi rozwiązaniami automatyzacyjnymi, które umożliwiają szybkie przezbrajanie maszyny przy minimalnych ilościach powstającej makulatury. Modułowa konstrukcja tej w pełni automatycznej maszyny fleksograficznej najnowszej generacji umożliwia tworzenie kombinacji różnych modułów drukujących i uszlachetniających, a także obróbkę specjalnych zastosowań i uzupełniających technik druku, takich jak wklęsłodruk, offset lub druk cyfrowy”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.