Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Maszyny drukujące nie tylko dla sektora poligraficznego

Maszyny drukujące nie tylko dla sektora poligraficznego

Od lewej: Marek Woźniak (Kospel) i Piotr Alwingier (Amagraf)

Amagraf, dostawca maszyn drukujących i materiałów dla drukarń, jakiś czas temu poszerzył grono klientów o przedsiębiorstwa działające poza branżą, które produkcję poligraficzną realizują na własne potrzeby. Jednym z przykładów jest współpraca z firmą Kospel – polskim producentem elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła oraz zasobników ciepłej wody. Wśród dostarczonych tu maszyn były m.in.: Canon VarioPrint 115 i nieco wcześniej – Mutoh XpertJet SR 1641.

Kospel istnieje od 30 lat, obecnie zatrudnia ok. 600 pracowników i intensywnie się rozwija. Centrala firmy mieści się Koszalinie, tam znajduje się również hala produkcyjna o powierzchni 8,7 tys. m²; kolejne zakłady firmy są zlokalizowane w Damnicy oraz w Karlinie. Kospel, którego właścicielem od 2019 r. jest firma Viessmann, eksportuje swoje produkty do ok. 60 krajów świata.

Współpraca firm Amagraf i Kospel trwa od wielu lat, dzięki niej w Koszalinie powstała drukarnia, która realizuje produkcję na własne potrzeby. Po ustaleniu najważniejszych potrzeb (optymalizacja i skrócenie czasu produkcji instrukcji obsługi dołączanych do urządzeń, przy zachowaniu wysokiej jakości) w zakładzie firmy kilka miesięcy temu rozpoczęła pracę maszyna Mutoh XpertJet SR 1641, wykorzystywana przede wszystkim do druku różnego rodzaju naklejek i materiałów marketingowych. W ostatnim czasie dołączyła do niej linia Canon VarioPrint 115, składająca się z kilku modułów – służąca do wysokojakościowej produkcji na żądanie instrukcji obsługi, także w wielu językach i z użyciem zmiennych danych. Kospel podkreśla także takie korzyści z jej użytkowania jak ograniczenie liczby pracowników pracujących w dziale druku, przyspieszenie procesu drukowania oraz możliwość dynamicznego reagowania na zmieniające się potrzeby zakładu produkcyjnego.
Jak podkreśla Canon, maszyna Vario Print 115 pozwala na realizację zróżnicowanych zadań, zapewniając przy tym stałą i wysoką jakość dzięki technologii Océ DirectPress, idealne pasowanie, bardzo wyraziste linie i jednolite półtony. Drukowanie z Canon ze względu na brak emisji ozonu, jest również ekologiczne. Dzięki Océ EnergyLogic maszyna umożliwia maksymalna wydajność do 2 mln obr. A4/m-c, a także niski pobór prądu, dzięki m.in. technologii HeatXchange.

„Różnorodna oferta naszej firmy, elastyczność i holistyczne podejście do klientów sprawiają, że – będąc przedstawicielem wielu marek – znaleźliśmy dla siebie przestrzeń poza sektorem poligrafii. Potrafimy bowiem łączyć rozwiązania różnych producentów w kompleksową ofertę i oferujemy dokładnie to, czego w danym momencie potrzebują klienci, niezależnie od branży. Co więcej, oferując rozwiązania oparte na technologiach różnych producentów, gwarantujemy im także rzetelny serwis” – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf. Remigiusz Piotrowski, wiceprezes firmy Kospel, dodaje: „Amagraf jest dla nas nie tylko dostawcą urządzeń, ale również doradcą przy kolejnych zakupach. Firma serwisuje również nasze wszystkie maszyny, nie tylko zakupione za jej pośrednictwem. To dla nas spora oszczędność. Dostarcza nam także materiały do produkcji poligraficznej”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.