Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Max Print rozbudowuje introligatornię

Max Print rozbudowuje introligatornię

W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Obydwa dostarczyła firma Avargraf; ich wdrożenie oraz przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pomimo utrudnień spowodowanych pandemią odbyło się terminowo i bez przeszkód.

Max Print to rodzinna drukarnia działająca od niemal 30 lat, specjalizująca się w produkcji opakowań. Obecnie firma uruchamia drugą halę produkcyjną, gdzie gromadzi innowacyjny i wysoce zautomatyzowany sprzęt. „Maszyny firmy baumannperfecta z pewnością do takich należą. Wprawdzie braliśmy pod uwagę ofertę innych dostawców, jednak ze względu na pozytywne doświadczenia z poprzednich zakupów po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wybór urządzeń z oferty firmy Avargraf i jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni” – mówi Stanisław Grześkowiak, właściciel drukarni.

Zainstalowane urządzenie jest przystosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów takich jak np. papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny, w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Jest przeznaczone zarówno pracy przy drukowaniu książek, akcydensów i opakowań, ale także w introligatorniach oraz przy sprzedaży i przetwórstwie papieru.

Maszyna jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, na którym istnieje możliwość pracy w trzech trybach obsługi (w trybie 0 – bez funkcji programowania; UC – z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji i w trybie TS –z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji). Regulacja siły docisku tłoka może tu być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia i umożliwia indywidualne, osobne zaprogramowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic można przekazywać do sterowania krajarki dane CIP w plikach PPF lub JDF. Posuw siodła odbywa się tu przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego jego położenia, dzięki czemu jest możliwa wysoka prędkość pracy tego urządzenia, co generuje wzrost wydajności maszyny. Dodatkowo charakteryzuje ją znacznie uproszczona konstrukcja. W wyposażeniu standardowym znajduje się jednolity, całkowicie sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła.

Baumannperfecta Premium Line – jak podkreśla Avargraf – to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym, co zwiększa wydajność pracy. Integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala tu na transfer danych i kontrolę procesu, od etapu przygotowania produkcji do rozliczeń. W maszynie można ponadto opcjonalnie zastosować szerokie spektrum wyposażenia dodatkowego. Krajarka oferuje także szereg rozwiązań pozwalających na oszczędności energii i zapewnia – jak podaje producent – niższy poziom hałasu.

Drugie z zainstalowanych w drukarni Max Print urządzeń – automatyczny podnośnik baumannperfecta Lift 127 – stanowi idealne uzupełnienie krajarki. Ułatwia podnoszenie i opuszczanie palet, zmniejszając wysiłek operatora. Minimalizuje także ryzyko urazów, jakie mogą się zdarzyć w codziennej pracy. Podnośnik posiada automatyczną regulację wysokości położenia górnej krawędzi stosu przy pomocy fotokomórki oraz napęd hydrauliczny z podwójnym łańcuchem. Przednia krawędź platformy jest zeszlifowana skośnie ułatwiając wprowadzanie na urządzenie palet.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.