Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Metsä Board odświeża ofertę tektur litych

Metsä Board odświeża ofertę tektur litych

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board przygotowała nową, rozszerzoną ofertę tektur litych. Oprócz korzyści dla środowiska, wynikających z obniżania wagi opakowań, odświeżone portfolio oferuje poprawione właściwości wizualne. Zostało także uproszczone – produkty podzielono na pięć grup. Próbki A4 i partie próbne do zamówienia są już dostępne.

Oferta obejmuje pięć jakości, z czego cztery to nowości: MetsäBoard Natural FBB (niepowlekana, sztywna tektura, nie zawierająca rozjaśniaczy optycznych, którą cechuje popularna obecnie naturalna powierzchnia nadająca autentyczność opakowaniom produktów premium), MetsäBoard Pro FBB OBA free (ulepszony gatunek tektury nie zawierający rozjaśnianych optycznych, który łączy wysoką naturalną białość i wysoką drukowność), MetsäBoard Pro FBB Bright (tektura o wysokiej białości strony górnej i dolnej, przeznaczona do wielu zastosowań, a obecnie umożliwiająca również obniżanie wagi opakowań), MetsäBoard Prime FBB Bright (łączy wyjątkową białość, nowy niebieskawy odcień i wysoką sztywność, umożliwiając zrównoważoną produkcję luksusowych opakowań premium). MetsäBoard Classic FBB pozostaje bez zmian, oferując tę samą wysoką sztywność i wydajność co dotychczas.

Jak zapewnia producent, ulepszona oferta Metsä Board umożliwi osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w wymagających zastosowaniach końcowych, takich jak opakowania żywności, kosmetyków, produktów medycznych i towarów luksusowych oraz zastosowania graficzne. „Przyszłość opakowań to lepsza promocja marek, przy mniejszym wpływie na środowisko. Jest ważne ciągłe rozwijanie nowych rozwiązań, dzięki którym opakowania stają się jeszcze bardziej bezpieczne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju” – powiedział Ari Kiviranta, SVP Development, Metsä Board.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu