Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Metsä Board odświeża ofertę tektur litych

Metsä Board odświeża ofertę tektur litych

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board przygotowała nową, rozszerzoną ofertę tektur litych. Oprócz korzyści dla środowiska, wynikających z obniżania wagi opakowań, odświeżone portfolio oferuje poprawione właściwości wizualne. Zostało także uproszczone – produkty podzielono na pięć grup. Próbki A4 i partie próbne do zamówienia są już dostępne.

Oferta obejmuje pięć jakości, z czego cztery to nowości: MetsäBoard Natural FBB (niepowlekana, sztywna tektura, nie zawierająca rozjaśniaczy optycznych, którą cechuje popularna obecnie naturalna powierzchnia nadająca autentyczność opakowaniom produktów premium), MetsäBoard Pro FBB OBA free (ulepszony gatunek tektury nie zawierający rozjaśnianych optycznych, który łączy wysoką naturalną białość i wysoką drukowność), MetsäBoard Pro FBB Bright (tektura o wysokiej białości strony górnej i dolnej, przeznaczona do wielu zastosowań, a obecnie umożliwiająca również obniżanie wagi opakowań), MetsäBoard Prime FBB Bright (łączy wyjątkową białość, nowy niebieskawy odcień i wysoką sztywność, umożliwiając zrównoważoną produkcję luksusowych opakowań premium). MetsäBoard Classic FBB pozostaje bez zmian, oferując tę samą wysoką sztywność i wydajność co dotychczas.

Jak zapewnia producent, ulepszona oferta Metsä Board umożliwi osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w wymagających zastosowaniach końcowych, takich jak opakowania żywności, kosmetyków, produktów medycznych i towarów luksusowych oraz zastosowania graficzne. „Przyszłość opakowań to lepsza promocja marek, przy mniejszym wpływie na środowisko. Jest ważne ciągłe rozwijanie nowych rozwiązań, dzięki którym opakowania stają się jeszcze bardziej bezpieczne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju” – powiedział Ari Kiviranta, SVP Development, Metsä Board.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.