Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy z siódmą maszyną Mark Andy

Niemcy z siódmą maszyną Mark Andy

Od lewej: Manuel Maier, Andre Herzog, Timo Donati i Rolf Herzog przy nowo zakupionej maszynie

Rodzinna drukarnia etykiet Herzog Etiketten z Rohrbach w Bawarii, obsługująca przede wszystkim lokalną branżę winiarską (ale też inne sektory, m.in. motoryzacyjny czy spożywczego), zdecydowała się na zakup siódmej już maszyny z portfolio Mark Andy – tym razem jest to model Performance Series P7. Inwestycja ma wspierać firmę w rozszerzaniu grupy zleceniodawców, zapewniając tym samym większe możliwości rozwoju dla całego biznesu.

Herzog Etiketten, obecnie zatrudniająca 30 osób, została założona w 1924 r. i początkowo drukowała lokalne gazety. Po II wojnie światowej zajęła się produkcją etykiet i plakatów. Od 1974 r. firmą zarządza Rolf Herzog, reprezentujący już trzecie pokolenie właścicieli, który zdecydował o zmianie profilu działalności i zajęciu się produkcją etykiet samoprzylepnych. Współpracę z firmą Mark Andy nawiązał on podczas targów Labelexpo w 1989 r. Pierwszą inwestycją z portfolio tej marki była 10-calowa, czterokolorowa maszyna fleksograficzna Mark Andy 2200. Od tego czasu drukarnia zainstalowała w sumie siedem maszyn tego producenta, w tym hybrydową, bazującą na technologii tonerowej – Digital Pro 3 oraz najnowszą – fleksograficzną Performance Series P7, oferującą modułową konstrukcję i wykorzystującą serwonapędy oraz umożliwiającą drukowanie, a także wykańczanie i konfekcjonowanie etykiet.

W 1999 r. Herzog Etiketten przeniosła się do nowego obiektu o powierzchni 2 tys. m2. Zbiegło się to ze zmianami w drukarni – po modelu 4150 i dwóch LP3000 drukarnia zainstalowała tam maszynę Performance Series P5 (w 2016 r.) i wreszcie najnowszą – Performance Series P7. Dwie ostatnie z wymienionych zostały wyposażone w systemy suszenia LED/UV, przy czym w modelu P5 miała miejsce konwersja z tradycyjnych lamp rtęciowych.

Nowa Performance Series P7 to sześciokolorowy model 13-calowy (o szerokości wstęgi 330 mm), wyposażony m.in. w urządzenie do tłoczenia i zdobienia folią na gorąco Pantec Rhino E, które pozwala na realizację bogato uszlachetnionych etykiet. Umożliwia uzyskiwanie różnorodnych efektów wprowadzających w nich wartość dodaną, m.in. poprzez aplikowanie folii metalizowanej, tłoczenie, stosowanie foli teksturowanej, mikro i nano wytłaczanie oraz tworzenie efektów soczekowych. System Pantec okazał się – jak podkreśla kierownictwo drukarni – doskonałym uzupełnieniem bogatych możliwości produkcyjnych maszyny Mark Andy.

Wdrożenie w 2019 r. modelu Digital Pro 3 oznaczało dla Herzog Etiketten odejście od realizowania prac wyłącznie w technice fleksograficznej. Zakupiona z myślą o nakładach o wielkości 1–5 tys. etykiet, oparta na technice tonerowej maszyna (pracująca z prędkością maksymalną 23 m/min) była pierwszą tego typu zainstalowaną w Niemczech. „Dla drukarni fleksograficznej wdrożenie technologii cyfrowej i nowego sposobu myślenia i działania okazało się pewnym wyzwaniem. Jednak widzimy korzyści, jakie oferuje to rozwiązanie w obsłudze np. wielu wersji etykiet realizowanych w krótkich seriach, co tym samym zwalnia nasze moce produkcyjne na maszynach fleksograficznych” – mówi André Herzog, syn Rolfa, który jest przedstawicielem kolejnego pokolenia, zaangażowanego w działalność Herzog Etiketten.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.