Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa Rapida w drukarni Karton-Pak Cieszyn
Anna Dudkiewicz
03.09.2018 14:18
Od lewej: Andrzej Wasielak, Jan Korenc (obaj KBA CEE), Zbigniew Pieczonka, Michał Pieczonka, Daniel Pieczonka (wszyscy Karton-Pak Cieszyn).
W sierpniu br. w drukarni Karton-Pak Cieszyn została oficjalnie oddana do użytku nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 105PRO-6+L ALV3. Zastąpiła ona inne rozwiązanie marki Koenig & Bauer i stanowi kolejny element parku sprzętowego pochodzący od tego niemieckiego producenta. Urządzenie zostało częściowo sfinansowane z dotacji UE w ramach projektu „Innowacyjna technologia produkcji opakowań z zabezpieczeniami w świetle UV”.
Karton-Pak Cieszyn działa od 30 lat, głównie na rynku polskim, choć obecnie około 30% produkcji eksportuje do innych krajów Unii. Firma specjalizuje się w produkcji wielokolorowych, wysoko przetworzonych i uszlachetnionych opakowań kartonowych (zarówno litych jak i kaszerowanych), pudeł klapowych i fasonowych oraz materiałów typu POS (stendów i ekspozytorów).
Nowa Rapida Karton-Paku wyposażona jest w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Podniesiona o 450 mm, została wyposażona w pakiet CX umożliwiający zadrukowywanie podłoży o maksymalnej grubości 1,2 mm. Jak podkreśla Zbigniew Pieczonka, prezes zarządu firmy, maszyna ma na wyposażeniu moduł do foliowania na zimno Vinfoil Optima SF100 GF: „Rozwiązanie to pozwoli nam wprowadzić do oferty zupełnie nowe produkty, uwzględniające nanoszenie folii, jak opakowania z efektami metalicznymi, aplikowanie hologramów na etapie lakierowania, czy możliwość drukowania z zastosowaniem podłoży niewsiąkliwych”.
Urządzenie oferuje wysoki poziom automatyki, m.in. system zmiany form drukowych FAPC, CleanTronic Multi (system mycia obciągów gumowych, cylindrów dociskowych i wałków farbowych dla farb UV oraz konwencjonalnych), energooszczędne systemy suszenia VariDry Blue IR/TL/UV oraz systemy suszenia pośredniego UV.
Na szczególną uwagę, zdaniem prezesa drukarni Karton-Pak Cieszyn, zasługuje osprzęt kontrolno-pomiarowy, jaki zamontowano w maszynie. Składają się na nie: ekran wielkoformatowy ErgoTronic, a także systemy ErgoTronic ColorDrive do pomiaru i regulacji nafarbienia inline (z funkcją pomiaru spektralnego) oraz ErgoTronic ACR do automatycznej regulacji pasowania.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.
Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.
Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.