Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa Rapida w drukarni Karton-Pak Cieszyn

Nowa Rapida w drukarni Karton-Pak Cieszyn

Od lewej: Andrzej Wasielak, Jan Korenc (obaj KBA CEE), Zbigniew Pieczonka, Michał Pieczonka, Daniel Pieczonka (wszyscy Karton-Pak Cieszyn).

W sierpniu br. w drukarni Karton-Pak Cieszyn została oficjalnie oddana do użytku nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 105PRO-6+L ALV3. Zastąpiła ona inne rozwiązanie marki Koenig & Bauer i stanowi kolejny element parku sprzętowego pochodzący od tego niemieckiego producenta. Urządzenie zostało częściowo sfinansowane z dotacji UE w ramach projektu „Innowacyjna technologia produkcji opakowań z zabezpieczeniami w świetle UV”.

Karton-Pak Cieszyn działa od 30 lat, głównie na rynku polskim, choć obecnie około 30% produkcji eksportuje do innych krajów Unii. Firma specjalizuje się w produkcji wielokolorowych, wysoko przetworzonych i uszlachetnionych opakowań kartonowych (zarówno litych jak i kaszerowanych), pudeł klapowych i fasonowych oraz materiałów typu POS (stendów i ekspozytorów).

Nowa Rapida Karton-Paku wyposażona jest w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Podniesiona o 450 mm, została wyposażona w pakiet CX umożliwiający zadrukowywanie podłoży o maksymalnej grubości 1,2 mm. Jak podkreśla Zbigniew Pieczonka, prezes zarządu firmy, maszyna ma na wyposażeniu moduł do foliowania na zimno Vinfoil Optima SF100 GF: „Rozwiązanie to pozwoli nam wprowadzić do oferty zupełnie nowe produkty, uwzględniające nanoszenie folii, jak opakowania z efektami metalicznymi, aplikowanie hologramów na etapie lakierowania, czy możliwość drukowania z zastosowaniem podłoży niewsiąkliwych”.
Urządzenie oferuje wysoki poziom automatyki, m.in. system zmiany form drukowych FAPC, CleanTronic Multi (system mycia obciągów gumowych, cylindrów dociskowych i wałków farbowych dla farb UV oraz konwencjonalnych), energooszczędne systemy suszenia VariDry Blue IR/TL/UV oraz systemy suszenia pośredniego UV.

Na szczególną uwagę, zdaniem prezesa drukarni Karton-Pak Cieszyn, zasługuje osprzęt kontrolno-pomiarowy, jaki zamontowano w maszynie. Składają się na nie: ekran wielkoformatowy ErgoTronic, a także systemy ErgoTronic ColorDrive do pomiaru i regulacji nafarbienia inline (z funkcją pomiaru spektralnego) oraz ErgoTronic ACR do automatycznej regulacji pasowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.