Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa konfiguracja multifiniszera

Nowa konfiguracja multifiniszera

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do wykańczania – Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2. Jak podaje producent, jest to najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez niego rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania.

Docucutter DC-746 to sprawdza się jako wycinarka do wizytówek, piramidek, zaproszeń, folderów i wielu innych popularnych na rynku produktów. Urządzenie pozwala wykonywać różne aplikacje szybciej i z większą precyzją. Podczas majowego spotkania w Wielkiej Brytanii dla dystrybutorów i klientów firma Duplo po raz pierwszy zaprezentowała nową wersję tego urządzenia, umożliwiającą podłączenie do niego podajnika arkuszy w formacie B2. Cały system pracuje w jednej linii produkcyjnej. Podajnik podaje arkusze B2 do gilotyny, która rozcina je na mniejsze arkusze, te trafiają na taśmowy stół transportowy, a następnie są kierowane do multifiniszera DC-746. Tam następuje standardowa obróbka: cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie, perforacja całościowa i fragmentaryczna – w zależności od potrzeb.

Jak podaje firma Duplo, taka konfiguracja systemu jest idealna w kontekście wydruków w formacie B2, szczególnie uszlachetnianych lakierem wybiórczym, w przypadku których cięcie na klasycznej gilotynie może być uciążliwe i niedokładne poprzez wypukłości w stosie złożonych arkuszy, powodując opóźnienia w produkcji. Sprawdzi się ona również w automatycznej obróbce wydruków z maszyn cyfrowych w formacie B2 oraz obsłuży standardowe formaty z maszyn cyfrowych SRA3, B3 i inne. System ten, zaprojektowany przez firmę Duplo w celu wyeliminowania złożonych procesów ręcznych, może – jak podaje firma – zautomatyzować proces produkcji, zwiększyć jej wydajność, a także umożliwić obsługę większej liczby zleceń, drukowanych na maszynach w formacie B2. W efekcie może również wygenerować oszczędność czasu i kosztów, dzięki wyeliminowaniu konieczności cięcia na gilotynie. Modułowa budowa pozawala na doposażenie obecnie pracujących maszyn DC-746 o podajnik arkuszy B2, gilotynę i taśmowy stół podający.

Całym systemem steruje oprogramowanie PC Controller; operator programuje prace z komputera. Precyzja cięcia jest tu zachowana dzięki odczytywaniu znaczników, zarówno przez podajnik arkuszy B2, jak i sam Docucutter DC-746, do którego trafiają przycięte arkusze. DC-746 obsłuży również mniejsze arkusze, które można podać bezpośrednio do maszyny, z ominięciem podajnika B2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.