Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa konfiguracja multifiniszera

Nowa konfiguracja multifiniszera

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do wykańczania – Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2. Jak podaje producent, jest to najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez niego rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania.

Docucutter DC-746 to sprawdza się jako wycinarka do wizytówek, piramidek, zaproszeń, folderów i wielu innych popularnych na rynku produktów. Urządzenie pozwala wykonywać różne aplikacje szybciej i z większą precyzją. Podczas majowego spotkania w Wielkiej Brytanii dla dystrybutorów i klientów firma Duplo po raz pierwszy zaprezentowała nową wersję tego urządzenia, umożliwiającą podłączenie do niego podajnika arkuszy w formacie B2. Cały system pracuje w jednej linii produkcyjnej. Podajnik podaje arkusze B2 do gilotyny, która rozcina je na mniejsze arkusze, te trafiają na taśmowy stół transportowy, a następnie są kierowane do multifiniszera DC-746. Tam następuje standardowa obróbka: cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie, perforacja całościowa i fragmentaryczna – w zależności od potrzeb.

Jak podaje firma Duplo, taka konfiguracja systemu jest idealna w kontekście wydruków w formacie B2, szczególnie uszlachetnianych lakierem wybiórczym, w przypadku których cięcie na klasycznej gilotynie może być uciążliwe i niedokładne poprzez wypukłości w stosie złożonych arkuszy, powodując opóźnienia w produkcji. Sprawdzi się ona również w automatycznej obróbce wydruków z maszyn cyfrowych w formacie B2 oraz obsłuży standardowe formaty z maszyn cyfrowych SRA3, B3 i inne. System ten, zaprojektowany przez firmę Duplo w celu wyeliminowania złożonych procesów ręcznych, może – jak podaje firma – zautomatyzować proces produkcji, zwiększyć jej wydajność, a także umożliwić obsługę większej liczby zleceń, drukowanych na maszynach w formacie B2. W efekcie może również wygenerować oszczędność czasu i kosztów, dzięki wyeliminowaniu konieczności cięcia na gilotynie. Modułowa budowa pozawala na doposażenie obecnie pracujących maszyn DC-746 o podajnik arkuszy B2, gilotynę i taśmowy stół podający.

Całym systemem steruje oprogramowanie PC Controller; operator programuje prace z komputera. Precyzja cięcia jest tu zachowana dzięki odczytywaniu znaczników, zarówno przez podajnik arkuszy B2, jak i sam Docucutter DC-746, do którego trafiają przycięte arkusze. DC-746 obsłuży również mniejsze arkusze, które można podać bezpośrednio do maszyny, z ominięciem podajnika B2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.