Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa technologia Libra firmy Flint Group

Nowa technologia Libra firmy Flint Group

Flint Group wprowadza na rynek technologię Libra, na którą składają się farby i dodatki nawilżające; celem jest optymalizacja procesu drukowania przez m.in. redukcję odpadów papieru i kartonu oraz możliwość druku bez alkoholu izopropylowego (IPA).

Nick Brannan, wiceprezes ds. farb arkuszowych i produktów chemicznych, powiedział: „W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nasz dział Techniki i Rozwoju Produktów pracował nad rozwiązaniem najbardziej dotkliwych problemów przemysłu poligraficznego, jak makulatura i drukowanie bez alkoholu izopropylowego. Po przeprowadzeniu rygorystycznych testów z radością ogłaszamy wprowadzenie technologii Libra. Źródła surowców wciąż maleją, zatem konieczne jest ograniczanie odpadów. Technologia Libra to ważny etap w tym procesie – pozwala drukarzom na osiągnięcie równowagi wodno-farbowej szybciej niż większość produktów dostępnych na rynku. Umożliwia też znaczące zmniejszenie ilości makulatury rozruchowej. Technologia ta to również mniej operacji pośredniego mycia obciągów, co dodatkowo przyczynia się do redukcji odpadów i skrócenia czasu przestojów maszyny”.
Już od dawna podejmuje się starania, by wyeliminować z procesu drukowania, nie tylko ze względu na ochronę środowiska, zdrowia i bezpieczeństwo, ale także z ekonomicznego punktu widzenia. Jednakże ze względu na korzyści związane z jego zdolnością do zwiększania lepkości wody nawilżającej, optymalizacji równowagi woda/farba i zachowania stabilności druku, jest on nadal stosowany. Liczne podejmowane dotychczas próby ograniczenia lub zrezygnowania z IPA nie powiodły się, dopiero Libra może być rozwiązaniem tego problemu.
„Technologia Libra zwiększa wydajność, zmniejszając pylenie i chlapanie farby podczas drukowania z dużą prędkością na maszynach wielkoformatowych i ograniczając odkładanie się farby poza formą drukową” – objaśnia Jürgen Riedlinger, dyrektor ds. farb arkuszowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.