Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe drukarki w ofercie Epson

Nowe drukarki w ofercie Epson

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe modele drukarek technicznych klasy podstawowej: 24-calową SureColor SC-T3400 i 36-calową SureColor SC-T5400 oraz dwa modele wydajnych drukarek atramentowych WorkForce Pro A4 RIPS: czterofunkcyjną WF-C579RDTWF i jednofunkcyjną WF-C529RDTW.

Modele SureColor SC-T3400 do ustawienia na biurku lub na stojaku i wolnostojąca SC-T5400 stanowią uzupełnienie oferty firmy w zakresie drukarek technicznych dla różnych sektorów przemysłu. Przeznaczone są m.in. dla profesjonalistów, którzy drukują rysunki CAD, projekty techniczne, architektoniczne, inżynieryjne lub GIS. Jak zapewnia producent urządzeń, są one konkurencyjne cenowo, a także umożliwiają precyzyjne i powtarzalne wydruki nawet przy sporadycznym drukowaniu. Technologia weryfikacji dyszy (Nozzle Verification Technology, NVT) zapobiega błędom wydruku. Drukarki oferują ponadto możliwość drukowania bez marginesów (tylko w przypadku druku z rolki), obsługują rolki o średnicy do 170 mm, wyposażone zostały we wkłady atramentowe o dużej pojemności (110 ml i 350 ml) oraz czterokolorowy atrament UltraChrome XD2, odporny na rozmazywanie i działanie wody. Drukarki pozwalają użytkownikom na drukowanie bezprzewodowe z poziomu tabletów i smartfonów oraz z dysku USB lub innego urządzenia pamięci masowej.

Bazując na sukcesie tegorocznych biznesowych drukarek atramentowych A4 serii WF-C5000, firma Epson ogłosiła także premierę dwóch nowych biurowych modeli WorkForce Pro A4 RIPS (Replaceable Ink Pack System). Są to: czterofunkcyjna drukarka WF-C579RDTWF z jednoprzebiegowym skanerem dwustronnym 60 ipm z automatycznym podajnikiem oraz jednofunkcyjna drukarka WF-C529RDTW, która dzięki oprogramowaniu Epson Print Admin oferuje bezpieczne drukowanie w trybie wydruku podążającego. Obydwa modele zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i bezpieczeństwie dokumentów. Mają unowocześniony wygląd i mniejsze gabaryty, są łatwiejsze w obsłudze oraz podnoszą wydajność w miejscu pracy i zmniejszają wpływ na środowisko dzięki niskiemu zużyciu energii i brakowi emisji ozonu. Większa trwałość przekłada się na wydłużenie cyklu pracy do 240 tys. stron w porównaniu do ich poprzedniczek, które osiągały 150 tys. stron.

O wysokiej wydajności urządzenia decydują kolejno: krótki czas wydruku pierwszej strony (FPOT) z trybu gotowości, wynoszący 4,8 sekundy w czerni i 5,3 sekundy w kolorze, prędkość drukowania do 24 str./min. w kolorze i mono (prędkość ISO), wydajność atramentu do 50 tys. stron w czerni i 20 tys. stron w kolorze oraz szybkie skanowanie dwustronne (60 str./min.). Technologia atramentowa nie wymaga ciepła, więc w przeciwieństwie do drukarek laserowych nie trzeba czekać, aż urządzenie się rozgrzeje. Maksymalna pojemność tac na papier wynosi 1330 arkuszy. Zgodność z niezależnymi producentami oprogramowania za sprawą platformy Epson Open Platform pozwala na korzystanie z rozwiązań programistycznych innych producentów, takich jak PaperCut, Nuance, YSoft i inne. Producenci mogą również korzystać z własnych rozwiązań firmy Epson, takich jak Epson Print Admin, Document Capture Pro i Epson Device Admin.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.