Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe folie Ikonos

Nowe folie Ikonos

Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT 300+ to rodzimej produkcji folia do piaskowania – kolejny nowy produkt w portfolio Ikonos. Z kolei seria samoprzylepnych folii Ikonos Profiflex Pro poszerzyła się o nowe białe folie monomeryczne AVR, do zastosowań krótko- i średniookresowych.

Opracowana i wytwarzana na opolskiej linii produkcyjnej folia Profiflex Pro Sandblast BRT 300+ jest materiałem o specjalnym przeznaczeniu, dedykowanym do ploterów tnących (cutting plotters), za pomocą których wycina się litery lub inne kształty. Następnie folię naklejoną na podłoże typu marmur, granit czy szkło poddaje się piaskowaniu. Po odklejeniu pozostaje efekt piaskowania, czy też „grawerowania”. Materiał przeznaczony jest więc do zakładów kamieniarskich, szklarskich, budowlanych i dekoratorskich.
Ikonos Sandblast to 300-mikronowy, kalandrowany winyl z usuwalnym klejem na silikonowanym papierze podkładowym 121–136 g.

Seria samoprzylepnych folii Ikonos Profiflex Pro poszerzyła się o nowe białe folie o symbolu AVR – folie monomeryczne do zastosowań krótko- i średniookresowych. Folie Profiflex Pro 100A+ (AVR) występują w czterech wariantach: GPT, MPT, GPG, MPG, co oznacza, że mogą mieć powłokę błyszczącą (gloss) lub matową (matt), klej permanentny oraz kolor kleju bezbarwny (transparent) lub szary (grey). Grubość winylu wynosi 100 mikronów.
Folie Profiflex opracowano specjalnie do druku na ploterach solwentowych i UV. Umożliwiają bardzo szybki druk wysokiej jakości, co jest trudne do osiągnięcia na większości folii samoprzylepnych. Profiflex Pro 100A+ nadaje się do wszelkich aplikacji eksponowanych wewnątrz, jak i krótko- oraz średniookresowych aplikacji na zewnątrz. Ma wysoką odporność na rozciąganie: 30 MPa wzdłużnie i 26 MPa poprzecznie.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.