Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązania od amerykańskiego producenta

Nowe rozwiązania od amerykańskiego producenta

EFI VUTEk Q3h XP
Fot. EFI

Firma EFI poszerzyła swoje portfolio rozwiązań o dwie nowe maszyny; obie zadebiutowały przed szerszą publicznością podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca). Jedna z nich to produkcyjny, hybrydowy model LED z płaskim stołem i podawaniem z roli – VUTEk Q3h XP; druga to 3,2-metrowa rolowa maszyna drukująca nowej generacji – Pro33r LED.

Hybrydowa maszyna LED VUTEk Q3h XP o szerokości 3,3 m została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości obrazowania i druku na poziomie produkcyjnym w celu szybszej realizacji zleceń. Maszyna jest dostępna z czterema (CMYK) lub sześcioma (CMYK, lc, lk) kolorami oraz opcjonalnymi białymi i przezroczystymi atramentami. Model ten jest przeznaczony do pracy wielozmianowej i druku w trybie 24/7 – oferuje druk z prędkością do 96 ark./godz. (do 905 m2/godz.) i oferuje zaawansowaną obsługę nośników typu tektura/arkusz i roll-to-roll oraz opcje szybkiej automatyzacji.

Maszyna Pro 33r roll-to-roll LED o szerokości 3,2 m bazuje na platformie Pro 32r+, ale została ulepszona – modernizacja dotyczy zwiększenia ogólnej wydajności urządzenia (do 35% wzrostu prędkości w trybie POP; prędkość druku do 260 m2/godz.) i poprawy jakości obrazowania i dokładności kropli (wyposażono ją w nowe głowice drukujące 5 pL Ricoh Gen-6). Standardowe funkcje, które zwiększają wydajność procesu, obejmują zintegrowany zestaw siatek do drukowania na porowatych podłożach, analizator nierówności, który pomaga uniknąć uderzeń głowicy drukującej, wbudowane podświetlane lampki kontrolne i wbudowany kontroler DFE Fiery.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.