Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe stołowe plotery tnące na polskim rynku

Nowe stołowe plotery tnące na polskim rynku

Summa Valiani Invicta

Włoska firma Valiani, producent stołowych ploterów tnących małej i średniej wielkości, jakiś czas temu połączyła siły z firmą Summa. Zaowocowało to opracowaniem wielu nowych rozwiązań przeznaczonych dla różnego rodzaju odbiorców, np. producentów opakowań, pracowni wykonujących modele lub prototypy, firm reklamowych oraz drukarni. Od niedawna plotery Summa Valiani są dostępne również na polskim rynku, w ofercie Atrium Centrum Ploterowego. Wśród nich najważniejsze modele i serie stołowych ploterów tnących – Invicta, Optima, Omnia i Integra. Co potrafią?

Wszystkie wymienione plotery można stosować do cięcia szerokiej gamy materiałów, min.: tektury, paneli poliwęglanowych, folii odblaskowych, magnesów, wykładzin, tworzyw sztucznych i wielu innych. Specjaliści firmy Atrium służą wsparciem w doborze odpowiedniego modelu do potrzeb.

  • Summa Valiani Invicta

Model ten zapewnia wysoki stopień precyzji i jakości bigowania. W zależności od wybranych narzędzi, może ciąć materiały o grubości do 5 mm przy użyciu stycznego narzędzia tnącego lub 20 mm przy użyciu noża oscylacyjnego. Maszynę Invicta można wyposażyć również w kamerę do wykrywania znaczników cięcia.

Dostępne wersje: Invicta 80 (82 × 62 cm), 120 (122 × 82 cm), 150 (152 × 102 cm).

Summa Valiani Optima

 

  • Summa Valiani Optima

Seria Optima nadaje się do niemal wszystkich zastosowań w druku offsetowym i cyfrowym. Jest to idealne rozwiązanie dla krótkich i średnich serii wykrojów i cięć, prototypowania, tworzenia mebli z tektury komórkowej, wycinania wzorów z tkanin, dzianin oraz kartonu i wielu innych. Seria polecana w przemyśle poligraficznym, opakowaniowym, odzieżowym i meblowym.

Dostępne wersje: Optima 50 (54 × 80 cm), Optima 80 (81,5 × 123 cm), 160 (160 × 123 cm), 250 (250 × 123 cm), XL200 (205 × 160 cm), XL300 (305 × 160 cm).

Summa Valiani Omnia

  • Summa Valiani Omnia

Omnia została zaprojektowana do automatycznego podawania i konturowego cięcia nośników w celu tworzenia opakowań i etykiet. Urządzenie podaje nośnik do ramienia tnącego za pomocą układu ssącego przeciągając go na stół roboczy. Po ustawieniu kamera wykrywa znaczniki, wykonując cięcia dla wstępnie wydrukowanej grafiki, a gotowe arkusze spadają do stacji odbiorczej. Podajnik mieści do 600 arkuszy, w zależności od grubości.

Dostępne wersje: Omnia 80 (80 × 60 cm), 100 (105 × 75 cm).

Summa Valiani Integra

  • Summa Valiani Integra

Plotery Integra zapewniają możliwość frezowania cięższych i grubszych materiałów takich jak pleksi, akryl, kompozyt aluminiowy, MDF i forex. Plotery tnące Valiani Integra można wyposażyć we frezarkę o mocy 1kW oraz szeroką gamę narzędzi tnących, co gwarantuje wysoką jakość i wszechstronność w obróbce sztywnych nośników używanych w przemyśle poligraficznym, reklamowym i opakowaniowym.

Dostępne wersje: Integra 160 (160 × 123 cm), 200 (205 × 160 cm), 250 (252 × 123 cm), 300 (305 × 160 cm).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.