Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe urządzenia Brother dla biur

Nowe urządzenia Brother dla biur

Firma Brother zaprezentowała trzy nowe monochromatyczne drukarki laserowe klasy biurowej: HL-L5200DW, HL-L5100DN oraz HL-L5000D. Jak zapewnia producent, urządzenia sprawdzą się w biurach, gdzie wymagana jest szybkość i wydajność: drukują z prędkością wynoszącą do 40 stron na minutę i oferują funkcję automatycznego druku dwustronnego.

Każde z nich ma dwa standardowe podajniki papieru, dolny o pojemności 250 arkuszy i drugi do ogólnych zastosowań, mieszczący 50 stron. Drukarki można uzupełnić o opcjonalne podajniki papieru o łącznej pojemności do 1340 arkuszy. Modele są wyposażone w czytelne, jednowierszowe i podświetlane wyświetlacze LCD.
Drukarki charakteryzują się niskim kosztem produkcji dokumentów i pozwalają na osiągnięcie niskiego wskaźnika TCO (ang. Total Cost of Ownership – Całkowity Koszt Eksploatacji). Modele HL-L5100DN i HL-L5200DW są dostępne w komplecie z pojedynczymi tonerami umożliwiającymi wydruk do 3000 stron, a HL-L5000D oferowany jest z tonerem o wydajności 2000 stron. Wszystkie trzy drukarki obsługują opcjonalne, wysokowydajne tonery Brother, które pozwalają na wydruk do 8000 stron.
Modele HL-L5100DN i HL-L5200DW oferują szybkie interfejsy przewodowe Ethernet
10Base-T/100Base-TX oraz interfejs USB 2.0 (posiada go również HL-L5000D).
HL-L5200DW działa ponadto w sieciach bezprzewodowych IEEE 802.11 b/g/n i wykorzystuje rozwiązanie Wi-Fi Direct.
Drukarki HL-L5100DN i HL-L5200DW są kompatybilne z rozwiązaniami Brother PrintSmart, w tym z systemem B-guard do zarządzania drukiem, który pozwala śledzić i kontrolować procesy druku w biurze. Te dwa modele oferują także rozwiązania zabezpieczające dokumenty – wyposażone są w funkcję Secure Function Lock 3.0 oraz obsługują Internet Protocol Security (IPSec), Print Archive, Secure Reset i Certificate Management. Obie drukarki są ponadto zintegrowane z rozwiązaniami mobilnymi w postaci usług Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopria, wtyczki Android print service oraz aplikacji Brother iPrint&Scan. Umożliwiają bezpośrednie drukowanie z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad oraz tabletów i smartfonów korzystających z systemów Android.
Drukarki Brother HL-L5100DN, HL-L5200DW oraz HL-L5000D są kompatybilne z normami środowiskowymi Blue Angel oraz ENERGY STAR.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.