Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe urządzenia do obsługi aplikacji i protokołów sieciowych

Nowe urządzenia do obsługi aplikacji i protokołów sieciowych

Firma Infortrend wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenia Network Attached Storage, przeznaczone dla średnich i małych firm. Najważniejsze cechy nowych systemów to deduplikacja zapewniająca optymalne wykorzystanie zasobów oraz system plików ZFS gwarantujący pełną integralność danych. EonNAS Pro i EonNAS 1000 oferują kompleksową obsługę protokołów sieciowych, umożliwiając obsługę aplikacji na poziomie plików i bloków danych za pośrednictwem jednego urządzenia oraz udostępnianie danych pomiędzy różnymi stacjami roboczymi w firmie.

Przechowywanie danych na nowych modelach EonNAS wzbogacone zostało o kilka zaawansowanych funkcji, takich jak deduplikacja czy system plików ZFS. Z deduplikacji danych może korzystać wiele aplikacji, w szczególności oprogramowanie do archiwizacji i wirtualizacji, a zaoszczędzona dzięki temu powierzchnia dyskowa sięgająca aż 90%, zapewnia użytkownikom znaczną redukcję kosztów przechowywania danych. Natomiast system plików ZFS umożliwia pełną integralność danych typu end-to-end poprzez hierarchiczny mechanizm sum kontrolnych, który zapobiega tzw. „cichym uszkodzeniom danych”, niewykrywalnym w innych systemach plików.
Oprócz wymienionych funkcji, nowe urządzenia EonNAS oferują wiele innych funkcji ochrony danych. Funkcja „snapshot” wykonuje przyrostowe kopie danych służące szybkiemu przywracaniu i odzyskiwaniu plików, w przypadku ich uszkodzenia. Dzięki zdalnej replikacji, użytkownicy mogą kopiować dane w trybie asynchronicznym na drugi system EonNAS Pro/EonNAS 1000 lub inne urządzenie, podczas gdy funkcja tworząca obraz zasobów danych zapewnia przechowywanie ich jednocześnie na dwóch urządzeniach, w pełni zsynchronizowanych.
Nowe modele EonNAS wpierają również różne opcje archiwizacji danych. Dane z serwerów czy stacji roboczych mogą być gromadzone na urządzeniu EonNAS Pro lub EonNAS 1000 przy wykorzystaniu popularnego oprogramowania do backupu, podczas gdy dane z EonNAS mogą być archiwizowane na dysku zewnętrznym podłączanym poprzez port USB lub eSATA.
EonNAS Pro i EonNAS 1000 wyposażone są w procesory firmy Intel. EonNAS Pro to rozwiązania w obudowie typu „tower”. W obrębie tej serii dostępne są modele 200, 500 i 800, wyposażone odpowiednio w dwie, pięć i osiem kieszeni na dyski twarde. EonNAS 1000 jest rozwiązaniem przeznaczonym do montażu w standardowych szafach RACK. Dostępny obecnie model EonNAS 1100 wyposażony jest cztery kieszenie na dyski twarde. Wszystkie nowe modele mają przyjazny interfejs zarządzający, dzięki czemu mogą zostać skonfigurowane i przygotowane do pracy w przeciągu kilkunastu minut.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.