Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowej generacji bezobsługowe kopiowanie w kolorze i czarno-białe z opcjonalną i w pełni zintegrowaną funkcją składania

Nowej generacji bezobsługowe kopiowanie w kolorze i czarno-białe z opcjonalną i w pełni zintegrowaną funkcją składania

Firma Océ wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenie – Océ ColorWave 650. To nowej generacji system, gwarantujący bezobsługowe kopiowanie w kolorze i czarno-białe, z opcjonalną i w pełni zintegrowaną funkcją składania.

Océ ColorWave 650, jak podaje producent, zapewnia pełną integrację procesów w jednym systemie. Umożliwia kopiowanie i druk kolorowy oraz czarno-biały w jednym, łatwym w obsłudze i wydajnym urządzeniu. Zapewnia wydajność i ekonomię dla druku monochromatycznego (jak podaje Océ, kopiowanie i drukowanie odbywa się tu w cenie i prędkości porównywalnej z technologią laserową) oraz druku kolorowego (jak podaje producent, kopiowanie i drukowanie jest tu tańsze w porównaniu z technologią atramentową i jednocześnie wielokrotnie szybsze). Océ ColorWave 650 umożliwia także wyjątkowo szybki druk grafiki i map – jest to możliwe dzięki zastosowanej tu technologii Océ CrystalPoint, która zapewnia bardzo dobrej jakości wydruki graficzne (z naturalnym połyskiem, nawet na zwykłym papierze) dla średnioterminowych kampanii zewnętrznych. Océ ColorWave 650 to również bezobsługowe kopiowanie i drukowanie. Użytkownicy podają oryginały do skanera lub wysyłają pliki do druku, a ich prace zostaną wykonane automatycznie, w perfekcyjny sposób, bez jakiegokolwiek nadzoru operatora. Urządzenie pozwala również na pełną znajomość kosztów każdego wydruku. Jak podaje Océ, to jedyny system, pozwalający poznać pełne koszty dla każdej kopii lub wydruku w kolorze i czarno-białego, dzięki czemu jego użytkownicy mogą odpowiednio kształtować swoje zyski.
Zastosowana w urządzeniu Océ ColorWave 650 innowacyjna, opatentowana technologia Océ Crystal Point to, jak podaje firma Océ, połączenie największych zalet druku tonerowego oraz atramentowego w unikatowym, ekologicznym procesie drukowania. Podobnie jak drukarki tonerowe, Océ Crystal Point zapewnia użytkownikom wydruki niewymagające schnięcia, wodoodporne i jeszcze wyższej trwałości niż pochodzące z typowych urządzeń tonerowych. Wyjątkowa powtarzalność kolorystyczna wydruków oraz możliwość drukowania oryginałów z dużym pokryciem nawet na tanich mediach stanowią dodatkową korzyść dla użytkowników tego urządzenia.
Ze świata druku atramentowego, co podkreśla Océ, technologia Océ CrystalPoint przejęła niezwykłą precyzję drukowania, w której dokładność nanoszenia punktu to 20 mikronów oraz przyjazność dla środowiska – brak tu wydzielania ozonu i pylenia typowego dla technologii tonerowej.
Océ ColorWave 650 wykonuje kopie i wydruki kolorowe i czarno-białe bez nadzoru operatora. Wystarczy podać oryginały do skanera lub wysłać pliki do druku, a potem odebrać gotowe, posortowane prace. W standardowym procesie kopiowania lub drukowania operator wykonuje prace kolorowe na urządzeniu atramentowym, a prace monochromatyczne na tonerowym urządzeniu mono. Musi zatem podzielić oryginały na kolorowe i monochromatyczne w celu wysłania na dwa urządzenia. Dla urządzenia kolorowego musi otworzyć pliki, aby dobrać optymalny tryb wydruku, a w zależności od pokrycia oryginału musi zmieniać podłoża. Po druku następuje żmudny i podatny na błędy proces ręcznego układania w zestawy.
Océ ColorWave 650 umożliwia, według producenta, szybki druk kolorowy i monochromatyczny na jednym urządzeniu, automatyczny dobór trybu jakościowego wydruków oraz drukowanie rysunków o dużych pokryciach na tanich mediach (papiery kserograficzne). Dzięki temu posortowane zestawy są gotowe dużo szybciej, a udział i koszt obsługi podczas procesu jest minimalny.
Firma Océ od lat walczy z emisją ozonu przez urządzenia tonerowe, gdyż wpływa on negatywnie na samopoczucie człowieka w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki znanej technologii Océ RadiantFusing udało się w redukcji emisji ozonu w urządzeniach serii Océ TDS i Océ PlotWave, jak zapewnia firma, kilkudziesięciokrotnie wyprzedzić konkurencję. Z innowacyjną technologią Océ CrystalPoint firma Océ idzie kolejny krok naprzód minimalizując emisję ozonu do zera. Toner w postaci kulek nie zanieczyszcza bowiem tonerowym pyłem urządzenia i otoczenia. W odróżnieniu od technologii atramentowej, jak podkreśla Océ, proces drukowania jest bezzapachowy, co znacznie podwyższa standardy pracy z urządzeniem. Toner nie zawiera szkodliwych związków, a zużyty można utylizować ze zwykłymi śmieciami. System drukuje na mediach niepowlekanych niezależnie od pokrycia, a zadrukowany papier – w odróżnieniu od technologii atramentowej – można z łatwością poddać recyklingowi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.