Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowoczesna, zautomatyzowana oprawa książek

Nowoczesna, zautomatyzowana oprawa książek

Müller Martini zaprezentowała premierowo kolejne rozwiązania wieńczące koncepcję w pełni automatycznej linii do produkcji książek w oprawie prostej, wydrukowanych na roli w technice cyfrowej. Binder Antaro, bo o nim mowa, dostępny jest w dwóch wersjach: digital i offset.

Antaro zawiera najlepsze elementy znane z linii Alegro i KM200 – dwóch bardzo sprawdzonych, cieszących się dużą popularnością konstrukcji producenta. Model Digital to w pełni automatyczyna linia pracująca w trybach book of one lub short run z wydajnością 2 tys. egz./godz., zaś wersja offsetowa to mocno zautomatyzowana linia pracująca z wydajnością 4 tys. egz./godz.
Urządzenie wymaga powierzchni 150–170 m2; linia nie potrzebuje interwencji operatora przy zmianach schematów falcowania, odcięcia, czy też ustawienia bindera lub trójnoża. Obowiązkiem operatora jest jedynie wymiana roli, nałożenie okładek do magazynu na binderze, odebranie gotowych książek (ten proces też można zautomatyzować). Sterowanie linią odbywa się za pomocą kodów wdrukowanych na rolę. Czas automatycznej zmiany schematu falcowania lub odcięcia to zaledwie 4–7 s. Co istotne, powstaje przy tym zaledwie do 10 m makulatury.
Binder Antaro można skonfigurować z odwijakiem roli, automatycznym falcownikiem SigmaCompact (z kolatorem zbierającym składki, formującym wstępnie podklejony blok), przenośnikiem łączącym elementy linii, trójnożem InfiniTrim. Elementem uzupełniającym może być oprogramowanie Connex, optymalizującym produkcję (impozycja przesłanych plików pdf, kolejkowanie zleceń, kontrola wykonania na poziomie każdego egzemplarza). Celem jego działania jest oszczędność czasu, energii, surowców i pewność, że wszystkie zlecenia zostały zrealizowane.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.