Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości dla druku cyfrowego od HP Indigo

Nowości dla druku cyfrowego od HP Indigo

HP Indigo 100K Digital Press

Podczas wydarzenia Dscoop Edge Fusion 2021 – spotkania dostawców i partnerów usług druku HP Graphic Arts z całego świata, w którym uczestniczyło ponad 8 tys. osób – firma HP Inc. zapowiedziała wprowadzenie innowacji w zakresie rozwiązań HP Indigo, które mają wspierać dynamiczny rozwój druku cyfrowego.

Jak podkreśla producent, nowe rozwiązania HP Indigo od czasu wdrożenia wiosną 2020 r. sukcesywnie zyskują na popularności, zwłaszcza wysokowydajny cyfrowy model B2 – 100K Digital Press. Firma właśnie ogłosiła nowy zestaw funkcji:

- Automatic Alert Agent 2.0 dla maszyn HP Indigo Series 4 (wbudowany system kontroli, który skanuje każdy wydrukowany arkusz i porównuje go z jego cyfrowym odpowiednikiem, automatycznie identyfikując wady druku; AAA 2.0 bez zbędnych przerw w produkcji i bez potrzeby interwencji ze strony człowieka automatycznie odrzuca wadliwe arkusze i przedrukowuje je; system wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego – ML);

- nowy program Rip Fine Line (rozszerza możliwości drukowania HD; infrastruktura RIP zapewni doskonałe wykonanie małych, wyraźnych i cienkich linii, tworząc ostre i wyraźne czcionki Kanji i złożone wzorce zabezpieczeń);

- Nowe możliwości w HP Indigo 100K (w tym automatyczna wymiana palet – APR), umożliwiają ciągłe drukowanie z nieprzerwanym układaniem, umożliwiając dostawcom osiągnięcie jeszcze wyższego poziomu wydajności dla tej platformy;

- wprowadzenie nowej maszyny cyfrowej HP Indigo 6P, czyli urządzenia typu narrow-web do zdjęć i publikacji (model ten rozszerza możliwości Indigo 6800p dzięki serii innowacji zwiększających produktywność i wszechstronność, w tym większej powierzchni obrazu o wysokości 320 × 980 mm i szybszemu RIP-owi);

- HP Indigo Certified Pre-Owned Digital Presses oferuje nową możliwość nabycia HP Indigo, w tym maszyn drukujących w formacie B2 , jednocześnie pozwala na oszczędność w czasie zakupu;

- pakiety specjalne są dostępne dla klientów komercyjnych HP Indigo (w tym pakiet HP Indigo 15K dla modelu HP Indigo 12000); ponadto obejmują one opcje rozszerzenia możliwości komercyjnych maszyn serii 3, w tym dostępność 5-tej kolorowej stacji dla modelu HP Indigo 7eco.

Aby wesprzeć dynamikę wzrostu widoczną na rynku opakowań oraz etykiet, firma HP ogłosiła komercyjną dostępność dodatkowych produktów i możliwości w swoim portfolio do produkcji etykiet i opakowań. Pakiety specjalne są również dostępne dla użytkowników z serii HP Indigo 20000, 30000 i 6000.

Na rynku jest już także dostępna nowa, flagowa maszyna HP Indigo do produkcji opakowań o wysokiej jakości, zbudowana na sprawdzonym rozwiązaniu HP Indigo 30000 – model 35K. jak zapewnia producent, oferuje ona najwyższej jakości kolory i wydruk dzięki wydajności wyższej o 40% oraz szybszej zmianie wykonywanego zadania, dokładności kolorów wspieranej standardem Spot Master i bardziej wytrzymałej ścieżce papieru od podajnika do lakiernika. Zawiera również liczne dodatkowe funkcje.

Ponadto, aby wspierać produktywność w przypadku opakowań drukowanych cyfrowo, firma HP Indigo wprowadza dla modeli 25K i 35K technologię automatyzacji kolorów Spot Master, umożliwiającą bardzo szybką pracę w kolorze (Spot Master wykorzystuje nowy opatentowany algorytm szybkiego i dokładnego dopasowywania kolorów, umożliwiając konwerterom dotarcie do kolorów w ciągu 5 minut, z dokładnością mniejszą niż 2 delta E i mniej niż 3 m odpadów; w rezultacie wzorzec punktowy zapewnia spójny, jednolity kolor na całym obszarze wydruku, a każda etykieta lub opakowanie wygląda tak samo bez względu na to, kiedy i gdzie jest drukowane).

Aby wesprzeć transformację dostawców etykiet z podejścia „analogowego” – kojarzonego m.in. z powolną dostawą, wysokimi kosztami pracy, większą ilością odpadów, narzędzi, czy mieszaniem atramentów – na cyfrowe podejście „Indigo first”, HP Indigo nadal wspiera rozwój nadchodzącej cyfrowej maszyny HP Indigo V12. Drukarka cyfrowa HP Indigo V12, to maszyna do etykiet wąskowstęgowych, która jest pierwszym modelem HP Indigo zbudowanym w oparciu o architekturę HP Indigo LEPX nowej generacji. Jak zapewnia dostawca, oferuje tradycyjną jakość i wszechstronność przy znacznie wyższych prędkościach, gwarantując szybszą dostawę, zwiększając liczbę SKU na zadanie, zmniejszając ilość odpadów i potrzebnej siły roboczej.

Firma HP zapowiedziała również wprowadzenie pakietu rozwiązań w zakresie zabezpieczeń i ochrony marki – Indigo Secure, aby pomóc producentom zabezpieczeń i dostawcom usług drukowania chronić swoich klientów przed fałszerzami i innymi zagrożeniami produktowymi. Obejmuje sprzęt, oprogramowanie, nośniki i atramenty do drukowania zabezpieczającego i ochrony marki, oparte na zastrzeżonej technologii HP Indigo LEP.

„Pomimo wyzwań minionego roku, klienci Indigo nadal stoją na czele transformacji w branży. W laboratoriach badawczo-rozwojowych HP nieustannie tworzone są nowe produkty i rozwiązania, które mają wspierać rozwój naszych klientów” – powiedział Haim Levit, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo, podczas Dscoop Fusion.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.