Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości od EFI na targach Fespa

Nowości od EFI na targach Fespa

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2023 firma EFI ogłosiła wprowadzenie na rynek atramentów UV LED przeznaczonych do zastosowań w druku 3D. Premierowo zaprezentowano także wydajny, jednoprzebiegowy system drukujący Nozomi 14000 SD o szerokości 1,4 m do tworzenia znaków i grafiki ekspozycyjnej.

Model Nozomi 14000 SD to „siostra” 1,8-metroej maszyny Nozomi 18000+ LED: jednoprzebiegowej atramentowej maszyny przeznaczonej do drukowania znaków i grafiki ekspozycyjnej, która jest rozwiązaniem modułowym i skalowalnym. System ten, dostępny jeszcze w tym roku, obsługuje różnorodne podłoża do zastosowań związanych ze znakami i ekspozytorami, a także oferuje ulepszone możliwości gruntowania i lakierowania podłoży. Jak podaje producent, maszyna zapewnia nawet 10- krotnie szybszą pracę niż systemy wieloprzebiegowe dostępne na rynku. Maszyna jest dostępna w zestawie kolorów: CMYK + opcjonalnie biały, pomarańczowy i fioletowy, dzięki czemu pozwala na uzyskanie aż do 97% kolorów z gamy Pantone.

Prezentowany premierowo atrament Transform-TF LED to bardzo elastyczny atrament cyfrowy utwardzany promieniami UV LED, przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Obecnie jest dostępny dla modeli ploterów płaskich Pro 30f i hybrydowych VUTEk, zaś dla systemów VUTEk h3 i h5 będzie dostępny w 3. kwartale br. Atrament ten może być stosowany w aplikacjach dekoracyjnych, do uzyskania wysokiej jakości efektów lub jako końcowe pokrycie chroniące grafikę przed ścieraniem, chemikaliami i blaknięciem.

Na tegorocznej ekspozycji targowej EFI można było zobaczyć także:

- 3,5-metrowy rolowy ploter VUTEk Q3r LED, który drukuje z prędkością do 558 m2/godz. w rozdzielczości do 1200 dpi oraz oferuje możliwość druku białym i przezroczystym atramentem,
- 3,4-metrowy system druku termosublimacyjnego VUTEk FabriVU 340i+ z utrwalaniem w linii, umożliwiający drukowanie bezpośrednio na tkaninie i sublimację; rozwiązanie oferuje czterokolorowy druk z prędkością do 480 m2/godz. i rozdzielczość do 2400 dpi,
- 3,2-metrową hybrydową maszynę VUTEk h5 z płaską diodą LED, która zapewnia dobrą jakość obrazu w rozdzielczości do 1200 dpi oraz wysoką przepustowość,
- 3,2-metrową hybrydową (druk rolowy i płask) maszynę Pro 30h LED, która jest rozwiązaniem przeznaczonym dla firm skoncentrowanych na produkcji znaków i grafiki ekspozycyjnej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.