Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości w portfolio Canon

Nowości w portfolio Canon

Canon LabelStream LS2000

Producent zapowiedział prezentację dwóch nowych rozwiązań. Jedna to maszyna LabelStream LS2000, przeznaczona do druku etykiet na skalę przemysłową. Jest to pierwsze urządzenie producenta drukujące w kolorze białym i CMYK na różnych podłożach samoprzylepnych, w tym na papierze i folii z wykorzystaniem atramentów wodnych. Z kolei maszyna varioPRINT iX1700, przeznaczona do druku komercyjnego i przemysłowego, pozwala na wysokojakościowy druk z prędkością do 170 obr. A4/min. Obydwa urządzenia zostaną pokazane premierowo na targach Canon Expo w Jokohamie (19–20.10 br.). Na rynkach EMEA będą dostępne w 2025 r.

Canon LabelStream LS2000 to przemysłowa drukarka etykiet samoprzylepnych o wydajności 40 m/min przy maksymalnej szerokości druku 340 mm. Ta pięciokolorowa (CMYK plus biały) maszyna wyposażona jest w nową głowicę drukującą o rozdzielczości 2400 × 1200 dpi z mechanizmem cyrkulacji atramentu, który utrzymuje jego precyzyjny przepływ do dysz (minimalizuje to niebezpieczeństwo zatykania dysz i zwiększa żywotność głowicy). Konserwacja głowicy i kontrola jakości zostały zautomatyzowane, podobnie pomiar i regulacja kolorów. Cyfrowy interfejs zapewnia ścisłą integrację wszystkich procesów użytkowania, zapewniając dużą wydajność i łatwość obsługi.

Maszyna wykorzystuje nowo opracowane wodne atramenty polimerowe o dużej gęstości, które mogą być stosowane w branży spożywczej, a także np. środków higieny osobistej czy AGD. Zawierają one wysoce nasycone pigmenty i oferują szeroką gamę kolorów, co umożliwia nanoszenie na podłoża bardzo cienkich warstw, które w bardzo dużym stopniu zmniejszają rozpraszanie światła. Efektem jest doskonałe odwzorowanie kolorów. Biały, wysoko kryjący atrament umożliwia druk na folii przezroczystej i innych nośnikach.

Nowa maszyna obsługuje różnego rodzaju podłoża – począwszy od papieru powlekanego i folii, skończywszy na podłożach syntetycznych, łącznie z folią odporną na niskie temperatury. Cienka warstwa atramentu jest prawie niewyczuwalna w dotyku, co pozwala zadrukowanym powierzchniom (także teksturowanym) zachować ich naturalny wygląd.

Canon varioPRINT iX1700

Canon varioPRINT iX1700 – nowe arkuszowe urządzenie oferujące druk z prędkością do 170 obr. A4/min (lub 73 obr. B3/min) – stanowi uzupełnienie oferty przeznaczonej dla przemysłu. Powstało, by zaspokoić potrzeby klientów wymagających narzędzia do szybkiej realizacji niskonakładowych zleceń. W portfolio producenta sytuuje się między flagowym modelem Canon imagePRESS V1350 a atramentowym varioPRINT iX2100/3200.

Także ta maszyna jest wyposażona w nowo opracowaną autorską głowicę drukującą, która pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku w jakości 2400 × 1200 dpi. Razem z zestawem nowych atramentów polimerowych na bazie wody umożliwia wysokojakościową produkcję m.in. materiałów marketingowych, biznesowych, książek czy albumów. Wspomniane atramenty zawierają wysoko nasycone pigmenty i pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy kolorów dla różnych typów podłoży. Atrament nakładany jest na medium zaraz po procesie nałożenia płynu kondycjonującego, który pozwala zakotwiczyć pigment w materiale, tworząc bardzo cienką warstwę. W rezultacie wydruk umożliwia reprodukcję mocnej kolorystyki przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału, umożliwiając produkcję materiałów z reguły drukowanych offsetowo w równie wysokiej jakości. W varioPRINT iX1700 zastosowano zupełnie nowy mechanizm korekcji, który bez zwalniania pracy poprawia ewentualne niedoskonałości ułożenia arkusza, by zapewnić najwyższą jakość obrazu i rejestrację wydruku.

Aby zmaksymalizować wydajność, konserwacja głowicy drukującej i kontrola jakości zostały zautomatyzowane. Głowice drukujące są wyposażone w mechanizm, który pozwala na utrzymanie atramentu w cyrkulacji, dzięki czemu nie wysycha i zapewnia stabilność procesu. To oraz podciśnieniowy system gwarantujący niezawodne podawanie papieru zapewnia, że maszyna obsługuje różnego typu podłoża.

Cyfrowy interfejs PRISMAsync w ramach pakietu Canon PRISMA gwarantuje integrację urządzenia z oprogramowaniem do zarządzania kluczowymi procesami pracy w firmach, w tym z procesami produkcyjnymi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.