Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej

Nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej

Firma Duplo zaprezentowała niedawno po raz pierwszy swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). Urządzenie, opracowane na bazie rozwiązania iSaddle 5.0, oferuje zwiększoną wydajność od swojego poprzednika, ustanawiając – jak podaje producent – nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.

„Nowy system znalazł już kilku nabywców w Europie. Dzięki temu, że każda zbieraczka ma swój moduł transportu i bigowania, poszczególne zestawy broszury (np. po 10 arkuszy) podawane są tu niezależnie od siebie. Następnie są bigowane, po czym wszystkie spotykają się w sekcji szyjącej i dalej są kierowane do obcinania czołowego i bocznego (co oznacza obcinanie wszystkich trzech krawędzi jednocześnie). Dzięki tym wszystkim funkcjom możliwe jest uzyskanie tak wysokich prędkości” – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

To – jak zapewnia producent – znacząca różnica w stosunku do klasycznych systemów szycia, które na siodle podają składowe broszury zestawami. Oznacza to, że najpierw kilka arkuszy przechodzi przez sekcje bigowania i jedzie do sekcji szyjącej, a następnie kolejny zestaw przechodzi tę samą drogę itd. Przy tego typu procesie pierwszy zestaw czeka w sekcji szyjącej na kolejne, co z kolei generuje stratę czasu, której w nowym systemie Duplo iSaddle Senshi nie ma. Tu wszystko odbywa się jednocześnie, każdy zestaw podawany jest niezależnie i wszystkie trafiają na pas transportu do sekcji szyjącej.

iSaddle Senshi to najszybsze rozwiązanie broszurujące w ofercie Duplo, oferujące prędkość do 5 050 broszur A5 na godzinę przy wysokości grzbietu 210 mm. System, jak zapewnia producent, zapewnia doskonałą jakość oprawy zeszytowej oraz estetyczne wykończenie, nawet przy produkcji broszur o dużej objętości. Dzięki możliwości połączenia kilku zbieraczek w podwójne zestawy, iSaddle Senshi oferuje szycie 120-stronicowych broszur oraz pełną elastyczność w dostosowaniu się do różnorodnych potrzeb klientów oraz zróżnicowanych formatów broszur.

System cechuje się wysokim stopniem automatyzacji, co przekłada się na redukcję czasu przygotowania oraz minimalizację strat materiałowych. Inteligentne funkcje systemu, takie jak zautomatyzowane ustawienia i inteligentny system podawania, sprawiają, że obsługa iSaddle Senshi jest wygodna i intuicyjna dla operatora. To również skraca czas przygotowania zleceń i zwiększa precyzję wykonania.

Nowy system broszurujący Duplo będzie można zobaczyć na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.