Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Odzyskiwalna i zrywalna tektura do pakowania próżniowego

Odzyskiwalna i zrywalna tektura do pakowania próżniowego

fot. Stora Enso

Stora Enso wprowadziła do swojego portfolio produkt skierowany do producentów świeżej żywności pakowanej próżniowo. Trayforma BarrPeel to łatwo zrywalna tektura przeznaczona do produkcji opakowań typu „skin”, umożliwiająca sprzedaż świeżej żywności (np. wędlin, mięsa, ryb czy serów) na odzyskiwalnych tackach papierowych. Koncern podkreśla, że rozwiązanie to wspiera właścicieli marek w realizacji założeń polityki zrównoważonego rozwoju – w tym przypadku dzięki zredukowaniu udziału plastiku w całym opakowaniu do mniej niż 10%.

Trayforma BarrPeel to proekologiczny, wykonany z papieru i zabezpieczony specjalną powłoką barierową materiał, znajdujący zastosowanie w sprasowanych tackach spożywczych. Tektura w 90% składa się z odnawialnych włókien drzewnych, a ilość stosowanego w opakowaniu plastiku spada do niezbędnego minimum. Producent podaje, że zabezpieczane próżniowo opakowanie typu skin wydłuża żywotność produktów spożywczych eksponowanych w lodówkach sklepowych, co dodatkowo zwiększa jego środowiskowe walory dzięki ograniczonej ilości generowanych z jego tytułu odpadów. Dzięki specjalnej powłoce aplikowanej na tekturę pokrywająca opakowanie polimerowa folia typu skin jest łatwa w zrywaniu.

„Za sprawą Trayforma BarrPeel wzmacniamy dwojako prośrodowiskowe działania. Z jednej strony zabezpieczamy żywność wydłużając termin jej przydatności do spożycia, z drugiej – redukujemy udział materiałów opakowaniowych, bazujących na surowcach kopalnych. Szczególnym powodem do dumy jest dla nas fakt, że możemy oba te cele osiągnąć, dostarczając jednocześnie klientom dodatkową wartość w odbiorze i użytkowaniu opakowania, zwiększając tzw. user experience. Trayforma BarrPeel to materiał łatwy w zrywaniu, dzięki czemu korzystanie z bazującego na nim opakowania jest szczególnie wygodne” – mówi Jaana Keskitalo, Technical Account Manager, Trayforma & Barriers w firmie Stora Enso.

Trayforma BarrPeel jest już dostępna w wersji komercyjnej, materiał znalazł już pierwszych użytkowników wśród producentów żywności.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.