Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Oferta Atrium na targi RemaDays 2020

Oferta Atrium na targi RemaDays 2020

W gronie wystawców tegorocznych targów RemaDays (Nadarzyn, 12–14 lutego br.) nie zabraknie firmy Atrium Centrum Ploterowe, która w zaprezentuje nowości i przekrój swojej oferty. Na ekspozycji poświęconej maszynom do druku wielkoformatowego i postprodukcji będzie można zobaczyć ok. 10 drukarek marki Mutoh (w tym premierowy model XpertJet) oraz inne urządzenia, a także poznać ofertę podłoży do druku marki Ikonos. Na stoisku poświęconym marce Artemis zostaną zaprezentowane dwa plotery tej marki: model KM 32xx oraz premierowy ploter Pulsar 2. Tam również będą organizowane warsztaty na temat druku LED UV. Urządzenia marki Mutoh znajdą się dodatkowo na stoisku firmy Amagraf – promowane będą dwie debiutujące maszyny: flatbed LED UV PerformanceJet PJ-2508UF oraz XpertJet.

Podczas RemaDays swój targowy debiut w Polsce będzie mieć najnowsza seria drukarek rolowych japońskiego producenta Mutoh – XpertJet. Ten sukcesor linii ValueJet ma dodatkowo nowe rozwiązania, m.in. dwa rodzaje atramentów do wyboru (atramenty ekosolwentowe nowej generacji z certyfikatem GreenGuard Gold lub atramenty żywiczne Mutoh UMS z certyfikatem Eurofins Indoor Air Comfort). Maszynę będzie można zobaczyć zarówno na stoisku Atrium, jak i na partnerskim – firmy Amagraf. Druga polska premiera to Mutoh PerformanceJet PJ-2508UF. Jest to pierwszy wielkoformatowy flatbed LED-UV o wymiarach 2540 × 1250 mm z ruchomą bramą karetki. Drukarka łączy zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), zadruk nośników o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących. Maszyna będzie dostępna na stoisku firmy Amagraf.

Na ekspozycji nie zabraknie wielkoformatowych drukarek Mutoh ValueJet serii X, które drukują w technologii żywicznej i dostępne są w dwóch szerokościach: 1.37 i 1.62 m. Ich cechą wspólną są japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving, Mutoh DropMaster oraz zmienna wielkość kropli. Będzie można także poznać możliwości maszyn marki Mutoh, drukujących w technologii LED UV – będą to plotery należące do trzech serii: UF, UH i UR. Dostępne będą również rozwiązania do druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych i sztucznych – drukarka ValueJet 1938 TX z atramentami polimerowymi oraz model RJ-900XG, oferujący sublimacyjną technologię zdobienia tkanin (ale także i gadżetów, dekoracji, mebli, sprzętu sportowego).

Goście stoiska będą mogli ponadto zobaczyć pracujące urządzenia do postprodukcji włoskiej marki Neolt. Pierwsze to automatyczny trymer XY Matic Trim Plus, pozwalający na rozcinanie elastycznych materiałów (tapet, folii, papierów, banerów) na formatki (cięcie z czterech stron). Obsługuje materiały o grubości do 1.2 mm i szerokości do 165 cm. Jak podaje dystrybutor, to oparte na ciężkiej, monolitycznej konstrukcji urządzenie wyposażone zostało w wiele ciekawych rozwiązań, m.in. wbudowany, dotykowy panel sterowania z intuicyjnym oprogramowaniem, 20 programowalnych ustawień, czy przeszkloną osłonę umożliwiającą podgląd pracy trymera. Drugie urządzenie to Neolt Shield – laminator wielkoformatowy klasy premium, wyposażony w docisk pneumatyczny i zaawansowane systemy kontroli, automatycznie dostosowujące parametry pracy. Urządzenie umożliwia laminację materiałów o szerokości do 1650 mm.

Na innym stoisku Artemis zaprezentuje nowość – produkcyjną drukarkę LED-UV o szerokości 3.20 metra o nazwie Pulsar 2, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów, dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze, jakim są plandeki. Drukarka zawiera cztery niezależne strefy podsysu, które mają za zadanie przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej. Obok będzie stała inna maszyna w tym samym rozmiarze – solwentowy Artemis KM 32xx. Na stoisku znajdzie się także nowy tnąco-grawerujący ploter laserowy, przeznaczony m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin czy skóry – Artemis SF 1390. Ma on obszar roboczy o rozmiarze 1300 × 900 mm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.