Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Niemczech instalacja maszyny Acuity Ultra Hybrid LED

Pierwsza w Niemczech instalacja maszyny Acuity Ultra Hybrid LED

Od lewej: Sven Breiter (Fokina) i Ali Meybodi (Fujifilm)

Specjalizująca się w systemach identyfikacji wizualnej firma Fokina jako pierwszy użytkownik w Niemczech zainstalowała 5-metrową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED z portfolio Fujifilm. To już drugie rozwiązanie tego producenta pracujące w zakładzie w Eppingen niedaleko Stuttgartu – od lutego 2020 r. wydruki wielkoformatowe powstają tam przy użyciu modelu Acuity Ultra. Nowy model, zakontraktowany podczas targów Fespa 2023, ma zwiększyć wydajność niemieckiej firmy.

Nowy model Acuity Ultra Hybrid LED, pracując równolegle z maszyną Acuity Ultra, zapewni firmie Fokina jeszcze większą elastyczność, drukując na podłożach takich jak Forex, PVC, dibond, materiałach samoprzylepnych, banerach, siatce i innych. Ma również wpłynąć na poprawę oferowanej jakości i skrócić czasy realizacji.

Sven Breiter, dyrektor zarządzający Fokina, podkreśla, że decydując o wyborze nowej maszyny kierował się przede wszystkim dobrymi doświadczeniami związanymi zarówno z samym posiadanym wcześniej niezawodnym, jak zaznacza, urządzeniem, jak i kontaktami z przedstawicielami Fujifilm. Model Acuity Ultra Hybrid LED po raz pierwszy zobaczył podczas targów Fespa, gdzie stoisko producenta było wyposażone grafikami wielkoformatowymi powstałymi pod dachem firmy Fokina. Kolejnym krokiem była wizyta w zakładzie Fujifilm w Broadstairs, gdzie wziął udział w prezentacji maszyny i testach.

„Acuity Ultra Hybrid LED to urządzenie kompletne. Proces transportu nośnika jest bardzo płynny, a umieszczanie kropli atramentu niezwykle precyzyjne. Firma Fujifilm poszła tu krok dalej. Kiedy pokazano mi maszynę podczas prezentacji w Broadstairs, mogłem wydrukować własne projekty i przekonałem się, jak dużą prędkość i jakość jest ona w stanie dostarczyć. Po sukcesie, jaki odnieśliśmy z Acuity Ultra, inwestycja w kolejne urządzenie drukujące Fujifilm była całkowicie uzasadniona” – podsumowuje Sven Breiter.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.