Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Plotery termiczne do cięcia długich listew

Plotery termiczne do cięcia długich listew

Artemis HC A

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nową gamę urządzeń – plotery termiczne Artemis serii HC. Maszyny te zostały zaprojektowane do cięcia długich elementów ze styropianu i styroduru przy pomocy rozgrzanego tytanowego drutu oporowego.

Plotery termiczne znajdują zastosowanie w cięciu listew elewacyjnych, dekoracyjnych, wycinaniu liter, logotypów 3D oraz figur i opakowań. Plotery Artemis serii HC są przeznaczone zarówno dla firm, które realizują pojedyncze, spersonalizowane zamówienia, jak i dla przedsiębiorstw działających na przemysłową skalę. Urządzenia te są zatem dobrym rozwiązaniem dla branży dekoracyjnej, reklamowej, budowlanej, opakowaniowej, eventowej i wielu innych. Szerokie spektrum zastosowań jest możliwe dzięki automatyzacji pracy maszyn oraz sterowaniu opartemu na prostym i intuicyjnym oprogramowaniu.

Artemis HC Easy Cut

Jak podkreśla polski dystrybutor, plotery te posiadają kilka wyróżniających je cech szczególnych. Urządzenia wykonane są z grubego i stabilnego profilu. W standardzie znajduje się oprogramowanie do sterowania oraz do projektowania elementów (CAD/CAM) zawierające bibliotekę gotowych elementów i dające możliwość zapisu własnych (biblioteka clip art). Plotery te zachowują wysoką dokładność wymiarów dzięki wbudowanej funkcji offsetu. Dodatkowo dają możliwość licowania elementów na całej powierzchni oraz umożliwiają cięcie wielu płyt naraz, na całej szerokości blatu. Plotery Artemis serii HC U standardowo zawierają automatyczny napinacz drutu, dzięki czemu przez cały dzień pracy zachowana jest optymalna siła naciągu. Elementy ze styropianu i styroduru, wycinane przez te plotery, odznaczają się brakiem efektu ząbkowania, co oznacza, że na łukach i grzbietach wycinanych obiektów pozostaje gładka powierzchnia.

Artemis HC U

Plotery Artemis serii HC są dostępne w trzech wariantach: Easy Cut, A oraz U. Poszczególne wersje różnią się wielkością (w tym przede wszystkim obszaru roboczego), długością drutu, a także zaawansowanymi funkcjami.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.