Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Półautomatyczna maszyna do klejenia

Półautomatyczna maszyna do klejenia

Zechini, włoski producent urządzeń do oprawy twardej, poszerzył ofertę o półautomatyczną maszynę do klejenia – Kissy, przeznaczoną do produkcji luksusowych, spersonalizowanych opakowań z tektury o różnych wymiarach.

Maszyna została wyposażona w automatyczny podajnik papieru, jednostkę klejącą z wiskozymetrem (lepkościomierzem) oraz ogranicznik materiału powlekającego, dzięki któremu jest on równo nakładany. Wszystkie te rozwiązania wpływają na prędkość pracy urządzenia. Dodatkowo producent zaprojektował w pełni automatyczną wersję z robotem Scara, który eliminuje potrzebę obsługi operatora w zakresie pozycjonowania pudełka.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność maszyny Kissy, Zechini rekomenduje jej instalację w linii z urządzeniem do oklejania pudełek E.S.B 2.0 – taka konfiguracja zapewni szybki i łatwy przepływ pracy i pozwoli uzyskać w zaledwie kilku krokach gotowe opakowania premium.

Firma Zechini została założona ponad 70 lat temu w Mediolanie przez Fiorino Zechiniego. Początkowo specjalizowała się w obróbce metalu, zaś w 1995 r. utworzyła dział związany z produkcją urządzeń do oprawy twardej przeznaczonych głównie dla drukarń cyfrowych i offsetowych. W aktualnym portfolio firmy znajdują się automatyczne i półautomatyczne urządzenia do produkcji m.in. okładek, opakowań, kalendarzy czy paszportów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.