Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Polski start-up rozwija się z hybrydową drukarką DTG/DTF

Polski start-up rozwija się z hybrydową drukarką DTG/DTF

Emilia Bzdręga

Firma Tulcia, od roku zajmująca się zdobieniem odzieży haftem komputerowym, zdecydowała się na zakup najnowszej hybrydowej drukarki DTG/DTF marki Epson – SC-F2200. To pierwsza w Polsce instalacja tego modelu. Jak podkreśla Emilia Bzdręga, założycielka firmy, o zakupie zdecydowały możliwości rozwoju działalności oferowane przez urządzenie – przede wszystkim znaczące skrócenie czasu na wdrożenie produkcji nawet skomplikowanych projektów, a także jakość i bezpieczeństwo wytwarzanej odzieży, gwarantowane przez certyfikowane atramenty.

„Od roku działamy na rynku tekstylnym, skupiając się na hafcie komputerowym. Technologia ta pozwala na stworzenie wyjątkowych projektów, jednak przygotowanie każdego wzoru wymaga czasu i cierpliwości. Z tego powodu, oraz z chęci stworzenia dla moich klientów rozbudowanej bazy produktów, postanowiłam poszerzyć swoją ofertę. Moją uwagę przykuła technologia DTG, czyli druk bezpośrednio na materiale. Po szerokim rozpoznaniu rynku natrafiłam na API.PL. Po wielu rozmowach zdecydowałam się na zakup najnowszej drukarki Epson – F2200. Umożliwia ona druk zarówno w technologii DTG, jak i DTF, przy użyciu certyfikowanych atramentów, a co za tym idzie – przygotowanie wyjątkowej, różnorodnej i bezpiecznej odzieży. W podjęciu ostatecznej decyzji pomógł mi pokaz pracy maszyny, dzięki czemu mogłam przekonać się, jak to urządzenie działa i co potrafi. Mimo tego, że jest to dla mnie zupełnie nowa technologia, proces produkcji okazał się przyjemny i nieskomplikowany. Już kilkanaście dni później w moim domu (bo jako mikrofirma prowadzę produkcję w domu) rozpoczęła pracę nowa drukarka. Na razie takie rozwiązanie mi wystarcza, ale jestem przekonana, że wkrótce będę musiała rozbudować park maszynowy, i z pewnością wrócę do API.PL” – mówi Emilia Bzdręga.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.