Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Portugalczycy rozwijają ofertę opakowań z nową maszyną EFI

Portugalczycy rozwijają ofertę opakowań z nową maszyną EFI

Portugalski dostawca rozwiązań opakowaniowych, DS Smith Iberia, w ostatnim czasie zainstalował w swoim zakładzie w Lizbonie sześciokolorową, jednoprzebiegową maszynę EFI Nozomi C18000 Plus do inkjetowego druku na tekturze falistej. Dzięki tej inwestycji firma zamierza nadal rozwijać swoją ofertę i zwiększyć możliwości produkcyjne.

Firma DS Smith istnieje od ponad 80 lat, jest dostawcą zróżnicowanych rozwiązań opakowaniowych i produktów z papieru, w swoim portfolio ma także usługi recyklingu. Maszyna Nozomi C18000 Plus, która została zainstalowana w zakładzie w Lizbonie, ma 1,8 m szerokości i oferuje druk dwustronny z prędkością 75 m/min, co daje maksymalnie 10 tys. arkuszy o wymiarach 890 × 890 mm w ciągu godziny. To 6-kolorowe rozwiązanie (CMYK, pomarańczowy i fioletowy) zawiera jednoprzebiegowy, piezoelektryczny system obrazowania inkjetowego, dzięki czemu umożliwia uzyskanie szczegółowe odwzorowanie obrazów, wysoką jakość w rozszerzonej palecie kolorystycznej, z gamą matowych, jedwabistych oraz błyszczących wykończeni, a także spójną reprodukcję w aplach. Ten zaawansowany model LED UV do bezpośredniego druku na tekturze zawiera także nowy podajnik oraz stół podciśnieniowy, które eliminują paczenie się tektury, a jednocześnie podnoszą wydajność i wydłużają czas pracy urządzenia.

Nozomi C18000 Plus zawiera usprawniony system kontroli jakości po druku, który pozwala użytkownikom sprawdzać jakość i szybko wykrywać problemy z dyszami głowicy drukującej lub inne defekty. Na jakość druku i odwzorowania koloru oraz o 5% szybsze przetwarzanie zleceń wpływa interfejs EFI Fiery NZ-1000 DFE sterujący maszyną. Wykorzystuje on również zaawansowane rozwiązania – Smart Ink Estimator (które z dużą dokładnością analizuje dane obrazu i zwiększa precyzję kontroli kosztów farb), Fiery Edge (technologia profilowania nowej generacji), oferuje ponadto integrację z aplikacjami chmurowymi EFI IQ (co pozwala na wydobywanie wartości z danych operacyjnych). Maszyna posiada certyfikat OCC w zakresie recyklowalności i ponownego przerobu na papier, wydawany przez Western Michigan University Recycling, Paper and Coating Pilot Plant, zaś przeznaczone dla niej farby mają certyfikat GreenGuard i mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach.

„Chcieliśmy móc docierać na rynek szybciej i łatwiej odwzorowywać na opakowaniach grafikę wysokiej jakości. Potrzebowaliśmy bardziej elastycznego i sprawnego rozwiązania, dlatego wybraliśmy EFI i maszynę Nozomi, dzięki której zyskaliśmy wysoką wydajność i jakość druku porównywalną z offsetową, ale nie wymagająca kaszerowania. Dodatkowo technologia cyfrowa pozwala na druk zmiennych danych. Inwestycja ta pozwala nam na rozszerzenie portfolio usług, a nasi klienci zyskują większe możliwości w promowaniu swoich marek, personalizacji opakowań i treści, adaptowaniu się do wymogów sezonowości i oczekiwań klientów końcowych” – powiedział Jorge Requejo, dyrektor zarządzający firmy DS Smith Iberia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.