Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Poszerzona oferta dla cyfrowego druku wielkoformatowego

Poszerzona oferta dla cyfrowego druku wielkoformatowego

System P5 Robotics

Grupa Durst na targach FESPA Global Print Expo 2023 wystąpiła pod hasłem „360° Production Excellence”, prezentując rozszerzone portfolio rodziny urządzeń P5. Motto odnosi się do ewolucji firmy od producenta jedynie maszyn do dostawcy systemów, który łączy wszystkie aspekty produkcji cyfrowej, takie jak automatyzacja, elastyczność, szybkość, oprogramowanie, usługi i zrównoważony rozwój.

Po wprowadzeniu P5 Automat – zautomatyzowanego systemu podajnika/układarki do druku płaskiego, Durst oferuje jeszcze większą automatyzację, wprowadzając na rynek P5 Robotics. Sercem tego rozwiązania jest flagowy system druku hybrydowego: P5 350 HS D4, którego jednostka podająca/układająca jest utworzona przez dwa roboty Kuka, obsługujące produkcję przez całą zmianę. Roboty, zmodyfikowane i zaprogramowane przez Dursta, mogą pobierać media z różnych palet o wysokości do 180 cm, podawać je i ponownie układać oddzielnie. W trakcie tego procesu roboty mogą obrócić o 180° zadrukowane media i podać je do zadrukowania na odwrotnej stronie. P5 Robotics można również rozbudować o rozwiązania innych firm lub systemy wykończeniowe.

Durst P5 350 HSR

Do wysokowydajnego systemu druku hybrydowego P5 350 HS Durst dołącza jego ultraszybki odpowiednik do zastosowań typu roll-to-roll: P5 350 HSR. Ta szybka 3,5-metrowa drukarka LED osiąga prędkość drukowania do 670 m2/godz. i może być opcjonalnie wyposażona w podajnik roli, zdolny podawać role o wadze do 1000 kg i średnicy 635 mm, umożliwiając długie cykle produkcyjne bez przerw. Elastyczny i wszechstronny system drukujący może być skonfigurowany do druku 2 x CMYK. Maszyna jest wyposażona w zintegrowany system do bezpyłowego zadruku i obróbki siatek i materiałów perforowanych, a także umożliwia łatwą i szybką zmianę materiału, którą może wykonać jeden operator. Wydajność można dodatkowo zwiększyć dzięki opcjonalnym pionowym i poziomym zespołom tnącym, które działają równolegle z procesem drukowania.

W ostatnich latach Durst dużo zainwestował w rozwój oprogramowania i obecnie oferuje portfolio dla wszystkich etapów procesu drukowania. Na przykład firma Durst korzysta obecnie ze swojego oprogramowania Analytics do monitorowania ponad 900 systemów drukujących, które pracują w zakładach klientów, aby zapewnić ciągłą dostępność systemów drukujących wraz ze środkami konserwacji zapobiegawczej. Ponad 600 dostawców usług poligraficznych również korzysta z Durst Workflow na etapie przygotowania do druku i druku, a 150 Smart Shops jest używanych u dostawców web-to-print, aby umożliwić bezproblemowe połączenie ze sklepu internetowego do produkcji. W Europie zainstalowano również 45 rozwiązań LiftERP, które łączą wszystkie istotne procesy biznesowe, takie jak zarządzanie magazynem, logistyka i księgowość z produkcją poligraficzną. Rozwiązania programowe Durst mają konstrukcję modułową i oferują klientom szeroki zakres opcji początkowych i rozszerzających, aż po w pełni zintegrowane inteligentne fabryki.

Na targach producent promował także swoje usługi. Stała dostępność systemów druku cyfrowego w zakładach produkcyjnych klientów jest kluczowym czynnikiem sukcesu Grupy. Z tego powodu Durst Services jest dostępny w ponad 80 krajach na całym świecie, aby zapewnić proaktywną obsługę klienta. Dzięki Durst Analytics, Durst Services oferuje również zdalny monitoring, aby zapewnić profesjonalną dostawę części zamiennych, w tym rozwiązania konsygnacyjne dla podłączonych systemów drukowania. Durst Services zapewnia klientom dostosowane koncepcje szkoleń (online, hybrydowe i na miejscu), aby odpowiednia produkcja była wydajna, a całkowity koszt posiadania przejrzysty dzięki elastycznym ofertom umów serwisowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.