Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Powiększyła się rodzina naświetlarek Catena

Powiększyła się rodzina naświetlarek Catena

Firma XSYS zaprezentowała nowe rozwiązanie do naświetlania światłem LED fleksograficznych płyt drukowych przeznaczonych dla sektora etykiet, pudełek składanych i opakowań giętkich. ThermoFlexX Catena-E 48 to kompaktowe urządzenie dostarczające, jak podaje producent, najwyższej jakości płyty z płaskim punktem, oferujące przy tym bardzo wysoką wydajność i niski koszt posiadania.

Catena-E 48 naświetla płyty o maksymalnych wymiarach 900 × 1200 mm i grubości do 6,35 mm (0,250"). Urządzenie zostało zaprojektowane z założeniem, że ma ono dorównać wydajnością naświetlarce TfxX 48-S firmy XSYS, która pracuje z wydajnością 6 m2/godz. Naświetlanie trwa mniej niż 15 min, a urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w automatyczne podawanie płyt. Podobnie jak Catena-E 80, nowy model sprawnie obsługuje także płyty o bardzo drobnych mikrostrukturach powierzchni, takich jak ThermoFlexX Woodpecker Nano.

Silne naświetlanie (jednocześnie główne i tylne) światłem LED gwarantuje uzyskanie płyt doskonałej jakości i bardzo wysoką produktywność procesu. Urządzenie wyróżnia się energooszczędnością (dzięki temu, że tylna ekspozycja dostosowuje się do załadowanej płyty, uruchamiając diody LED zgodnie z rozmiarem płyty). Producent zadbał, by urządzenie oferowało kompleksowe możliwości zdalnego wsparcia w zakresie kalibracji, rozwiązywania problemów i konserwacji zapobiegawczej (wymiana modułów LED, które są niedrogie, jest prosta i łatwa).

„Technologia naświetlania LED Catena-E została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2020 r., a większy model Catena-E 80 przeznaczony dla szerokiej wstęgi został szybko przyjęty przez producentów płyt i i drukarnie obsługujące globalne rynki opakowań giętkich i tektury falistej. Teraz, dzięki Catena-E 48, drukarnie wąsko- i średniowstęgowe działające w branży etykiet, pudełek składanych i opakowań giętkich mogą cieszyć się tą samą doskonałą jakością płyt przy szybszym naświetlaniu LED i spójnym działaniu, co korzystnie wpłynie na ich działalność. Jako XSYS stale rozszerzamy ofertę dla rynku fleksograficznego o rozwiązania, które pozwalają drukarniom osiągnąć doskonałość i służyć klientom produktami najlepszymi w swojej klasie. Catena-E 48 wykorzystuje wszystkie innowacyjne technologie, dzięki którym XSYS znalazł się w ścisłej czołówce rozwoju w dziedzinie płyt i naświetlania” – powiedział Christophe Lievens, globalny dyrektor sprzedaży w dziale XSYS Prepress.

Pierwszym użytkownikiem systemu ThermoFlexX Catena-E 48 jest kanadyjska firma Tempo Flexible Packaging. Jej przedstawiciele podkreślają, że wymiana naświetlarki starszego typu na nowe urządzenie XSYS pomogła poprawić jakość druku oraz zwiększyć ogólną wydajność.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.