Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera kolorowego systemu produkcyjnego na papier cięty

Premiera kolorowego systemu produkcyjnego na papier cięty

Ricoh wprowadził do sprzedaży w regionie EMEA nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty – maszynę Pro C9500. Urządzenie jest następcą modelu Ricoh Pro C9200. Nowy system wyposażono w liczne usprawnienia pozwalające na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Producent podkreśla, że zwiększona automatyzacja wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej.

Ricoh Pro C9500 to system wpisujący się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie dużych i małych nakładów w wysokiej jakości.

Nowy system operacyjny Ricoh GC OS (Graphic Communications Operating System) umożliwia lepsze zarządzanie produkcją i kontrolowanie stanu urządzenia. Jest kompatybilny z zewnętrznymi systemami i programami diagnostycznymi. Zadaniami można wygodnie zarządzać korzystając z dużego ekranu z intuicyjnym interfejsem.

Zadania druku można zlecać za pośrednictwem komputera bądź tabletu, a wszystkie ustawienia mogą być modyfikowane zdalnie. To duże ułatwienie dla pracowników, którzy w codziennej pracy obsługują szereg różnych urządzeń oraz zadań drukowania jednocześnie.

Ulepszona technologia Auto Color Diagnosis Unit pozwala na automatyzację trzech kluczowych procesów: jakości druku, registracji oraz spójności kolorystycznej. Zapewnia lepszą dokładność inspekcji opierając się na siedmiu poziomach wykrywania błędów i oferuje funkcję automatycznego dodruku.

Pozostałe funkcje i ulepszenia obejmują: poprawioną obsługę nośników o gramaturze od 40 g/m2 do 470 g/m2 i możliwość druku na arkuszach o długości do 1260 mm; nowy system utrwalania, który umożliwia równomierny rozkład temperatury i nacisku w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu na różnorodnych podłożach; nowy zespół transportu papieru umożliwiający ulepszone pasowanie przód-tył; udoskonalony 21,5-calowy panel operatora umożliwiający obsługę urządzenia i aplikacji w jednym miejscu; nowe, zaawansowane opcje DFE (Digital Front End) opracowane we współpracy z firmą Fiery w celu wspierania wydajności i skuteczności operacyjnej; podniesienie prędkości do 135 str./min, które jest opcjonalne i może zostać wykonane w dowolnym momencie; większą produktywność dzięki automatyzacji i skróceniu czasu dokonywania zmiany ustawień.

„Nasz nowy system Pro C9500 wpisuje się w nowe potrzeby naszych klientów, którzy muszą postawić na większą efektywność. Możliwości tego modelu rozwija oferowana przez nas szeroka gama oprogramowania. Wśród tych rozwiązań należy wymienić: Ricoh TotalFlow Supervisor, Ricoh TotalFlow Production Manager oraz Ricoh FusionPro” – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group w Ricoh Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.