Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera płaskiego plotera na targach Fespa

Premiera płaskiego plotera na targach Fespa

Monachium stało się w maju tego roku miejscem wielu premier technologicznych – jedną z nich na targi Fespa przywiozła firma Fujifilm. Na stoisku producenta można było zobaczyć najnowszy dodatek do linii Acuity, która zadebiutowała na targach Fespa 2022 w Berlinie. Ploter Acuity Prime Hybrid został zaprojektowany od podstaw w ramach nowego „planu dla szerokiego formatu” – dzięki możliwości obsługi zarówno sztywnych, jak i giętkich nośników zapewnia jeszcze większą wszechstronność, oferuje także równowagę między prędkością i jakością druku oraz ceną zakupu, a jednocześnie zapewnia prostą, intuicyjną obsługę.

W przypadku stosowania jako drukarka z płaskim stołem, Acuity Prime Hybrid może drukować na podłożach o szerokości do 2 m. Potrafi również drukować na maksymalnie czterech arkuszach sztywnych nośników jednocześnie i jest wyposażona w piny pozycjonujące podłoże, umożliwiając bardzo precyzyjne drukowanie od krawędzi do krawędzi. Acuity Prime Hybrid może drukować w jakości produkcyjnej z prędkością 92 m2/godz. Urządzenie jest również wyposażone w przednie i tylne stoły pomocnicze, które obsługują wszystkie typy nośników, ułatwiając przy tym ich pozycjonowanie.

W konfiguracji rolowej można załadować dwie role o szerokości do 0,9 m każda, a atrament z certyfikatem Greenguard Gold sprawia, że maszyna nadaje się do produkcji tapet, a także wielu innych zastosowań.

Model Acuity Prime Hybrid zaspokoi potrzeby dostawców usług druku, którzy używają różnorodnych nośników – takich jak dibond, płyta piankowa, akryl, poliester i inne – w różnych zastosowaniach. Maszyna jest standardowo wyposażona w cztery kolory (CMYK) i wykorzystuje te same atramenty o wysokiej pigmentacji, które są z powodzeniem stosowane w modelu Acuity Prime. Niewielki rozmiar kropel atramentu i precyzyjne rozmieszczenie zapewniają wysoką jakość bez utraty koloru, nawet podczas drukowania z dużymi prędkościami.

Model beta zostanie zainstalowany w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2023 r. i powinien trafić do sprzedaży pod koniec roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.