Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Print Extra poszerza możliwości produkcyjne

Print Extra poszerza możliwości produkcyjne

Od lewej: Maciej Pospiech (Print Extra), Stefan Piotrowski (Reprograf-Grafikus), Robert Pospiech (Print Extra) oraz Paweł Prokesz (Reprograf-Grafikus)

Drukarnia offsetowa Print Extra z Łodzi zainwestowała w ostatnim czasie w maszynę z portfolio marki Komori – Lithrone GL 640A H-UVC e-UV Advanced. Ta 6-kolorowa maszyna drukująca w formacie B1, wyposażona w zaawansowany system kontroli druku PQA, została dostarczona przez firmę Reprograf-Grafikus po przeprowadzce drukarni do nowej lokalizacji o większej powierzchni.

Print Extra istnieje od 1993 r. Od kilku lat ta nowoczesna drukarnia ma nowych właścicieli – zarządzają nią bracia Robert Pospiech (dyrektor generalny) i Maciej Pospiech (dyrektor ds. administracyjnych). We wrześniu 2022 r. firma przeprowadziła się do nowej, obszerniejszej lokalizacji przy ul. Elektronowej w Łodzi. Obecnie zatrudnia blisko 80 osób, trzon zespołu stanowią wykwalifikowani technolodzy i poligrafowie z wieloletnim doświadczeniem. Firma obsługuje kilkaset firm z Polski i zagranicy, oferując szerokie usługi w zakresie poligrafii – w jej portfolio są zarówno wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, materiały identyfikacji wizualnej, jak również książki, albumy, kalendarze oraz etykiety, zawieszki, opakowania, instrukcje.

Drukarnia zapewnia kompleksową obsługę, dysponuje profesjonalnym studiem DTP, naświetlarnią CTP oraz studiem graficznym (funkcjonującym pod nazwą Red Melon Studio), ma także bogato wyposażony park maszynowy, w tym własną introligatornię. Najnowsza inwestycja dotyczy zaawansowanej technologicznie maszyny marki Komori. Jej instalację rozpoczęto w styczniu 2022 r., a już w marcu ub.r. maszyna rozpoczęła pracę. Choć obecnie Print Extra jeszcze nie wykorzystuje jej pełnych możliwości produkcyjnych, właściciele drukarni podkreślają, że już teraz spełniła ona ich oczekiwania. „Dzięki Lithrone GL 640A H-UVC e-UV Advanced możemy oferować nowe produkty w postaci etykiet i opakowań z dodatkowym, wykonanym w technologii cyfrowej spersonalizowanym nadrukiem, różnym dla każdego kolejnego egzemplarza” – mówi Robert Pospiech.

W dn. 1 marca br. w łódzkiej drukarni odbył się dzień otwarty, zorganizowany wspólnie z firmami Komori i Reprograf-Grafikus, podczas którego prezentowano możliwości nowego urządzenia. Relację z tego wydarzenia opublikujemy w kwietniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.