Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Przemysłowy ploter EFI Pro 30f dostępny w Polsce

Przemysłowy ploter EFI Pro 30f dostępny w Polsce

Firma Atrium Centrum Ploterowe niedawno poszerzyła swoją ofertę o przemysłową drukarkę stołową LED-UV marki EFI – model Pro 30f. To unowocześnione rozwiązanie o obszarze roboczym 3.05 × 2.05 m jest pierwszym ploterem amerykańskiego producenta, który umożliwia drukowanie na nośnikach o grubości do 10 cm.

Jak podaje dystrybutor, ploter Pro 30f umożliwia realizację różnorodnych zleceń: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik lentikularnych (druk soczewkowy); maszyna obsługuje także nośniki o nieregularnym kształcie oraz ciężkie i nietypowe materiały, w tym szkło, kamień, metale, płyty meblowe, itd.

Dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz czterem kanałom druku białym atramentem EFI Pro 30f osiąga bardzo dużą produktywność (maksymalna prędkość druku, bez paskowania, wynosi 198 m²/h) przy zachowaniu wysokiej jakości odwzorowania (maks. rozdzielczość to 1200 dpi). Ploter wyróżnia ponadto doskonałe krycie i saturacja koloru białego. 12 głowic grayscalowych (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwia szybki druk w jakości fotograficznej zarówno grafik (także projektów zawierających wiele szczegółów), jak i wielkich, jednokolorowych apli. Drukarka jest również wyposażona w technologię druku Ultra Drop ze zmienną skalą szarości od 7 do 21 pikolitrów, co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie kropli, lepsze gradienty i bardziej płynne przejścia tonalne.

Model EFI Pro 30f zawiera intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI), który umożliwia lepsze zarządzanie układem wydruków na płaskim stole i pozwala na łatwiejsze konfigurowanie druku dwustronnego. Z kolei dzięki oprogramowaniu EFI Fiery drukarka oferuje znacznie mniejsze (nawet o ok. 30%) zużycie atramentu niż konkurencyjne rozwiązania. Maszyna ma przemysłową konstrukcję, dodatkowo wyróżnia ją – jak podkreśla firma Atrium – precyzja i niezawodność działania, na co wpływ mają m.in. zastosowanie napędu liniowego zamiast paska zębatego, możliwość dokładnej regulacji powierzchni stołu +/- 50 mikronów, zwiększona liczba stref podsysu, które przekładają się na lepsze pozycjonowanie, oraz mniejszy pobór mocy.

Ploter przeznaczony jest do zastosowań na skalę przemysłową – do dużych drukarń oraz agencji reklamowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.